Poslouchat country znamená žít country . . .

Olšovecký rybníček – 09.06.2012

08.05.2012 15:27

Jedná se opět o regionální festival, za kterým se skrývá spousta stejných lidí, jako za celou řadou podobných akcí (Tučínský špekáček, Horecké struny, Trampská Skalička). Festiválek si již získal své místo (7. ročník) v kalendáři festivalů, má řadu příznivců právě proto, že to není „nijak magalomanská akce“. Kdo zná a ví přijede a je zpravidla velmi spokojen. Na festivalu nepotkáte tisíce lidí, ale spíše fajnšmekry žánru. Olšovec je severně od Hranic na Moravě v předhůří Oderských vrchů (což je z velké části vojenský prostor Libavá) se zatopeným kamenolomem, který nabízí i koupání.  

Termín 09.06. 2012 je ale dost nabitý podobnými akcemi a to i v blízkém regionu (Otrokovice Majfest, Střelické strunobraní, Jablonský medvídek, Folkaliště). Přesto se o zájem organizátoři bát nemusí. Nabízejí pestrou dramaturgii a hvězdy první velikosti – Druhou Trávou společně s Robertem Křesťanem či Pavla Bobka s Malinabandem.

Ale i ostatní vystupující lze lehce představit – Country Míza či countryová a BG kapela Heřmánek, přerovský folkovo trampský Špunt, vsetínský Dareband či Vrkoč, již zmíněný Pavel Bobek a Robert Křesťan – Druhá tráva a Malinaband je v podstatě stejné složení muzikantů.

Na závěr zahraje country bál vsetínská kapela Gympleři, která má v repertoáru spousty skladeb a podobných bálů, prostě Gympleři mají  „Country pod kůží“.

Olšovecký rybníček má hodně co nabídnout a pokud vyrazíte den před tím na akci Country Bukovina (kousek od Uherského Hradiště), bude Váš víkend opravdu v country a bluegrassovém stylu, proložený vtipnými písněmi Darebandu či Vrkoče a nebo folkovými věcmi s nostalgií trampírny od Špuntů v Olšovci.

Stačí tedy v pátek večer zabalit „pár švestek“ a od 19.00 hodin být v amfiteátru Bukovina (Popovice u UH) a pak se dopoledne v sobotu přesunout do Olšovce a zde pokračovat v další hudební konzumaci. 

 

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010