Poslouchat country znamená žít country . . .

Otázky a odpovědi

Chci se na něco zeptat a v této rubrice jsem odpověď nenašel !

Potom, prosím, zašlete svoji otázku přímo na naši mailovou adresu countryklub.halenkovice@seznam.cz, na otázku odpovíme a vaši otázku i s odpovědí v případě obecné platnosti zpřístupníme ostatním uživatelům webu !

V opačném případě Vám zašleme odpověď na vaši uvedenou mailovou adresu jako soukromý mail. 

Na webu máte chat, jak funguje ?

Všimněte si, že na hlavní stránce a stránce Novinky přibyla nová služba, možnost online chatu mezi návštěvníky stránek.

Dáváme Vám možnost této přímé diskuze mezi Vámi, kteří si právě prohlížíte naše stránky. Kolik lidí je v daný okamžik na stránkách (online), kdy jste se tam přihlásili Vy, vidíte v panelu Top list dole v patičce webu. 

Služba je samozřejmě příjemná, pokud je na webu sousledně několik lidí a zároveň si chtějí povídat (jsou přihlášeni do chatu). Pro chatování musí být tedy naplněny dvě podmínky, jsem na webu a zároveň se přihlásím do chatu.

Jiný účatsník, který je taky v danou chvíli na webu vidí, že na chatu je např. přihlášená Enah a s tou si chce povídat, přihlásí se a diskuze se může rozběhnout. Nastavení umožňuje, aby Vás v tom nikdo jiný nerušil. Nastavíte si jednoduchým krokem v chatovací místnosti diskuzi mezi Vámi dvěma a nebo naopak necháte otevřeno všem, pak může přijít další účastník chatu a vy můžete vykládat ve třech, 4, 5 . . .  atd.

Možnost diskuze on-line máte se svými přáteli samozřejmně i jinak, asi diskutujete prostřednictvím některého messengeru - ICQ, Skype, Quip atd. či maily, služba CHAT zde na stránkách má spíše spojovat lidi, kteří se např. osobně neznají, ale na web pravidelně chodí. Pak diskutují spolu zde.

Jak služba funguje ?

Na úvodní stránce a stránce Novinky (je to pouze zde) vidíte pod kontaktními údaji dva nové nápisy - první je CHAT a druhý např. v Chatu nikdo není a nebo třetí možnost v chatu je Petr, Zdeněk  . . .  atd.

Pokud kliknete na nápis Chat - prolinkuje te se na nové stránky poskytovatele služby ! Zde uvedete svůj Nick (jméno, pod kterým zpravidla vystupujete na chatu, či Vaši přezdívku atd. a dáte příkaz vstupte, chat se Vás pak zeptá na pohlaví (muž, žena) a po potvrzení vstoupíte do chatovací místnosti.

 Pokud jste v okně prohlížeče na stránkách klubu, odlinkuje Vás to ze stránek do chatovací místnosti, lepší postup je viz tip jedna - dále. Po vstupu do místnosti zde jste buď sami a nebo zde již někdo je - to ale vidíte již přímo na stránkách.

Pokud jste sami a neodhlásíte se, pak můžete prohlížet naše stránky dále, další návštěvník vidí v nápise V chatu je (uvidí Váš Nick) a pokud si chce s Vámi povídat, přihlásí se a může začít konverzace on-line.

Není to nic až tak převratného, spíše to dává možnost diskutovat k určité akci či příspěvku na webu popř. mezi lidmi "stejné krevní skupiny" online. Neznamená to však, že pokud jsem na stránkách a chatovat nechci, nemusím, pokud jsem online a nepřihlásím se do chatu, tak jiný online návštěvník sice vidí, že jste na stránkách v danou chvíli např. 2,3,4 . . .  atd. ale nikdo není v chatu a nebo jen jeden z těch tří.

Jaký je tedy možný postup, jaké situace mohou nastat ? 

: přijdu na stránky, podívám se na to co mne zajímá, odcházím do chatu se vůbec nehlásím

: přijdu na stránky, přihlásím se do chatu (v druhém okně prohlížeče) a prohlížím si stránky, během této činnosti  není nikdo jiný online a nebo se nikdo jiný do chatu nepřihlásil, končím a odhlašuji se, má nabídka si s někým popovídat nebyla vyslyšena

: přijdu na stránky, aj bych si rád popovídal, ale jsem online na stránkách sám, tudíž nemá cenu se přihlašovat, nemám s kým vykládat

: přijdu na stránky a vidím že online je 5 lidí a na chatu je ten a ten, s tím se chci zkontaktovat, přihlásím se do chatu a už to jede, nebo vidím, že v chatu je ten a ten, s tím si ale vykládat nechci, do chatu se nehlásím, má smůlu a nebo je online 5 lidí ale v chatu nikdo není, přihlásím se a uvidím, zdali se někdo ke mne přidá

Pro provoz chatu využijte následujících tipů.

Tip jedna:

jste na našich stránkách a chcete vstoupit do chatu, otevřete si ve svém prohlížeči nové okno a znovu se přihlaště na naše stránky - máte-li dvě okna a v každém jste na úvodní stránce klubu, do jednoho okna vstupte na Chat - stránka se Vám prolinkuje do místnosti, v druhém okně si prohlížíte novinky a naše stránky a v prvním chatujete s tím, ským jste se spojili.

Tip druhý:

pokud chatuje, vstoupíte do místnosti a vidíte v místnosti např. tři osoby jak mezi sebou hovoří, když do místnosti vstoupíte je chat nastaven tak, abyste předchozí diskuzi mezi třemi chatujícími neviděli (co si vykládali před tím, než jste se přihlásil(a) je jejich věc) a přidáte se do diskuze, po ukončení se odhlásíte a tuto situaci ostatní uvidí v podobě nápisu - odešel z místnosti, na stránkách pak zmizí Váš Nick z informace, že jste v místnosti na chatu

Tip třetí:

Když jste v místnosti, vkládáte text dole do rámečku s vaším jménem (Nickem) - všimněte si že je zde vpravo rolovací okno, kde můžete nastavit, kdo má vaše informace vidět (volba je buď všichni a nebo jen někdo), co to znamená ? Jste v místnosti tři např. Enah, Berry a Nika a klábosíte mezi s sebou, pak chce Nika něco říci Enah, aby to Berry neviděl, napíše vzkaz a dá označit jen Enah - pak se dané objeví na obrazovce jen Enah a Berry je mimo mísu

Tip čtvrtý:

Jakmile se odhlásíte, mažou se všechny příspěvky na chatu, když se přihlásíte znovu - vstupujete do místnosti a chatovací okno je prázné. Každý nově přihlášený má chatovací okno prázdné, historie chatu a obsah chatu se nikde neukládá !!!

Co znamenají ta čísilka na stránkách a odkaz Pagerank ?

Na stránkách máme vloženy počítadla a to vše z důvodu sledování přístupů na stránky.

Počítadla máme dvojího charakteru a to od dvou nezávislých poskytovatelů.

Tím prvním je klasický panel Toplistu . . .  je umístěn do patičky webu a měl by měřit všechny přístupy na stránky, ať již začnete prohlížet web úvodní stránkou a nebo se prolinkujete na konkrétní podstranu. Top list byl umístěn na stránky až dnem 26. dubna 2010, tzn. zhruba po měsíci, co stránky fungují a jsou na webu vyvěšeny. Toplist odlišuje jednotlivé IP adresy s časovým nastavením 30 minut, tzn. pokud se z jedné IP adresy logujete za den vícekrát, je-li mezi přístupy více jak 30 minutový odstup, je přístup na stránku veden jako nový vstup.

Druhým počitadlem je počítadlo přístupu na nejžádanější stránky - Sekce Novinky, Hudební střípky, Zápisník - toto počítadlo ukazuje počet přístupů na konkrétní stránku, počítá se každý vstup na stránku bez rozdílu času a IP adresy.

Pagerang je složitý způsob měření oblíbenosti stránek. Ukazuje svým hodnocením, jak je stránka známá na internetu - dáno jednotlivým odkazy z nejrůznějších jiných stránek.

Vypisovat zde detaily není předmětem, pokud Vás tato problematika více zajímá prologiujte se zde

https://www.jakpsatweb.cz/seo/pagerank.html

Na závěr malé školeníčko, co to znamená PageRank ? 

  • Rank znamená hodnocení.
  • "Page" je příjmení jednoho ze zakladatelů Google (Larry Page a Sergey Brin).

Takže Page Rank je to vlastně "Hodnocení pana Page".

Často se uvádí výklad Page = angl. stránka, takže PageRank = stránkový rank. To je špatné vysvětlení.

 

 

 

Jak si znázornit všechny články webu ?

Ano, to je velmi dobrá otázka ! 

Tak jak článků přibývá v jednotlivých sekcích, může být výhodné nechat si znázornit všechny články ze všech sekcí na jedné stránce. Články se zobrazí chronologicky, bez ohledu na to, v jaké sekci se jinak nacházejí.

Všimněte si, že tuto službu náš web nabízí.

Stačí jen v jednotlivých sekcích na konci stránek kliknout na odkaz "Všechny články"

Podobné je to i ve fotogaleriích. Web je nastaven tak, že vidíte, kolik fotek fotogalerie obsahuje a kde se právě ve fotogalerii nacházíte. 

 

Má to nějaké výhody, stát se členem klubu ?

Správná otázka, ano má.

Členové klubu mají přístup do databáze členů klubu, mají kontakt na ostatní členy klubu včetně jejich mailů, telefonů, ICQ či Skype kontaktů.

Mají přístup ke Všem interním materiálům klubu a jeho rozsáhlého hudebního archivu. Pro členy chystáme speciální akce a setkání, do budoucna připravujeme řadu členských výhod, které se budeme snažit získat při spolupráci s dalšími subjekty. Členové klubu mají vždy první k dispozici všechny aktuální informace.

Členství je dobrovolné a bezplatné. Co Vás to bude stát, je jen chvilka času s registrací.

Jak se stát členem klubu ? To je již další otázka této rubriky.

Jak se stanu členem klubu ?

Jednoduchá odpoveď - projevím zájem.

Jak se stát členem klubu - stačí si přečíst návod na něž odkazuje vložený link a nebo stačí napsat na naši mailovou adresu countryklub.halenkovice&seznam.cz a nebo napsat do knihy návštěv či nás oslovit jiným způsobem !

Podrobný návod vstupu do klubu najdeš zde

Návod_vstup_klub.pdf (63,3 kB)

a pakliže i po jeho přečtení si nebudeš vědět rady, jak se zaregistrovat, zkontaktuj nás, s dalším pomůžeme přes telefon.

Členství je dobrovolné a bezplatné, stát Vás to bude jen 10 minut času.

A jaké to má výhody - viz jiná otázka !

 

Mohu se stát členem Vašeho klubu i když bydlím mimo region klubu ?

Ano, nic tomu nebrání !

Je pravdou, že na naše čtrnáctidenní setkávání v Halenkovicích to můžete "mít trochu z ruky" a asi mnohdy není řešitelné se jich pravidelně zúčastňovat. Ale i zde vyjímka potvrzuje pravidlo.

Našimi hosty byli kamarádi z Třince, Přerova, Nového Jičína, tam kde je chuť a zájem, tam vzdálenost hraje roli jen částečně. A pak připravujeme víkendové akce, páteční pravidelná "jam session", kde se můžete, pokud to opravdu k nám nemáte přes celou republiku, klidně zúčastnit a domluvit si spaní s místními členy.

V průběhu roku jezdíme na nejrůznější akce po celé republice, do Polska, na Slovensko. A právě při nich může být "znalec místních poměrů", který je našim členem, velkou výhodou. Také nás ostatní, může tento člen klubu vždy aktuálně informovat o tom, co se děje v jeho regionu, zprostředkovat setkání, či jiné akce.

V rámci klubu připravujeme klubovou kapelu, přijet zahrát a užít si např. víkend, není problém. A pak Vás můžeme pozvat k nám a přiblížit náš kout krásné země i pohledem zevnitř.

Takže neváhejte a pokud máte chuť, oslovte nás a steňte se členy našeho klubu !!! 

Mám zajímavý příspěvek či fotky a rád bych je umístil na stránky vašeho klubu.

Tak to jste náš člověk !

Budete hýčkán(a) a veleben(a) a při osobním styku častován dobrým jídlem a pitím a pochvalným plácáním po zádech.

Vložení příspěvku na naše stránky ale nemůžete udělat osobně. Vložení je vázáno na administrační konzoli, kterou má k dispozici jen správce stránek.

V současné době je to Berry, do budoucna administraci rozšíříme, ale zatím se učíme s webem pracovat a tak pro zjednodušení to dělá zatím jen jeden z nás, zakládajících členů.

Takže, mám - li článek, fotky, příspěvek, jak postupovat ? Poslat vše na naši mailovou adresu countryklub.halenkovice@seznam.cz, popř. zaslat odkazy, kde se dané materiály nacházejí.

Fotky můžete mít např. na internetovém uložišti "Picasso" a nebo "Rajče", či jiném, videa na "YuoTube" a nebo tam, kam je nahrajete. Využívejte uložiště Letecká pošta - www.leteckaposta.cz - je to jednoduché a rychlé a zdarma, texty, články či prezentace v PowerPointu buďto taky uložte na uložiště a nebo, pokud mají do 5 MB zašlete na adresu klubu.

Uveďte autora textů, fotek popř. uveďte odkud materiály byly převzaty, abychom jejich zveřeněním vyzdvihli Vaše zásluhy o příspěvek.

Pokud někde na webu narazíte na něco zajímavého, dejte vědět, zveřejníme ! Může se jednát o cokoli k naší tematice. Stránek je mnoho a jeden každý nemůže být všude !

Za každý příspěvek či upozornění předem moooc děkujeme !!!

Kam psát své potřehy a poznámky ?

Naše stránky Vám umožňují následující aktivity :

: můžete psát do Knihy návštěv, vaše dotazy a postřehy uvidí všichni návštěvníci včetně naší reakce na vložené

: můžete nám poslat mail na naši mailovou adresu klubu countryklub.halenkovice@seznam.cz, komunikace pak poběží jen mezi Vámi a námi

: můžete upozornit na cokoli zajímavého viz dvěma výše uvedenými způsoby, v případě příspěvků v podobě textů, fotek, videí, prezentací či odkazů kamkoli na web je nutno poslat odkazy či přímo materiály na naši internetovou adresu klubu, všechny příspěvky zveřejníme

: na stránkách jsou vloženy ankety, můžete se vyjádřit svým hlasem a hlasovat, za každý hlas děkujeme, jedná se o důležitou zpětnou vazbu směrem k nám

: k některým tématům jsou na stránkách pak ještě vloženy doprovodné diskuze, ty se vždy týkají jen daného tématu a jsou vždy vloženy u tématu

S umístěním fotky na webu nesouhlasím

Ano, taková situace může nastat a důvody mohou být dvojího charakteru.

: jsem autorem fotky a k jejímu umístění na web jsem nedal souhlas - i když se snažíme použité fotografie vkládat jen z vlastních zdrojů, kde od autorů fotek máme jejich souhlas, může se stát, že nám něco uniklo - ozvěte se, učiníme nápravu

: na fotce jsem já a moc se mne to nelíbí - no i to se může stát - ale fotky jsou většinou momentky, které mají zachytit atmosféru, náladu a i když se Vám to nezdá, prostě v danou chvíli jste se takto tvářili, je to realita života se kterou toho mnoho nikdo nenadělá, přesto v zvláště složitých případech dejte vědět, fotku odstraníme  

 

 

 

Na stránkách máte vloženy ikonky na počasí a vyhledávače, jak to funguje ?

Ano, vložené odkazy se vkládají speciální technikou. Odkazy jsou vždy propojeny s weby poskytovatelů tzn. že vložené ikonky počasí opravdu ukazují aktuální předpověď tak, jak ji na svých webech znázorňují poskytovatelé této služby.

Pokud se týká odkazů na vyhledávače, jsou na našich stránkách dva typy vyhledávačů.

Asi nejznámější a nejvíce využívaný je "vyhledavač Google" - vložením dotazu do kolonky na našich stránkách se prolinkujete na stránky Google a odpovědi nacházíte tak, jak jste zvyklí, pokud vyhledavač využíváte přímo.

Druhý typ vyhledavače je provázán jen na tyto webové stránky. Po vložení dotazu hledá jen na těchto stránkách a zobrazuje příslušné odpovědi.

To má samozřejmně význam tam, kde jsou stránky již značně rozsáhlé a nalezení hledaného výrazu je pomocí vyhledavače rychlejší.

Kam dorazí můj mail, když využiji nabídky "Napište nám" a kdo mne odpoví ?

Mail dorazí do schránky klubu, která je denně vybírána a na příspěvky se snažíme reagovat obratem. Váš mail jde soukromým kanálem tzn. text mailu se zde na stránkách nikde neobjevuje !

Mailovou schránku klubu má zatím na starosti správce stránek, později budou kompetence rozděleny, takže odpoveď můžete čekat od různých lidí. Zatím tedy jen Berry, ale pod každou odpoveď se vždy podepíšeme !!!

 

Ještě nedávno zde byl funkční odkaz a teď již není, kam se poděl, chci se podívat !

Tato otázka souvisí s možnostmi webu.

Využíváme bezplatnou verzi webových stránek, která má omezení z pohledu místa na serveru.

Zatím máme k dispozici 100 MB, což není mnoho. Proto se snažíme videa a větší materiály umístit mimo web na internetová uložiště a zde nechávat jen odkazy. Necháváme zde jen základní materiály a fotogalerie.

Odkazy pravidelně uploadujeme (tzn. až skončí jejich platnost umístění na uložišti - zpravidla 25 dnů, tak je nahrajeme znovu a vložíme nový odkaz, je vždy uvedeno, kdy byl uploadat proveden a kdy pravděpodobně skončí jeho platnost). Znovunahrání (upload) ale provádíme jen u těch dokumentů o které je ze strany uživatelů zájem a nebo mají delší platnost.

Zájem o dokumenty odráží počet jejich stažení, pokud si dokument nikdo nestahuje, nemá cenu provádět upload !

Ale pohyb všech těchto dokumentů je zaznamenán v archivu - viz jeden z odkazů na stránkách - tzn. dokument, který již není nikde dostupný (buďto na našich stránkách a nebo internetovém uložišti) je v archivu uveden a je archivován mimo tyto webové stránky. Pokud by se našel někdo, kdo by o dané téma měl zájem, oslovte nás na naší mailové adrese !!!

 

Pod odkazem na fotogalerii již žádné fotky nejsou, jen jakýsi odkaz !

Je zde podobná situace jako u dokumentů - viz předchozí dotaz.

Z důvodů omezení prostoru jsme nuceni přesunout starší fotogalerie na jiné místo - zpravidla to bude nějaké internetové uložiště mimo tento web k tomu určené (Picasso, Rajče atd.)

Zatím nejsme rozhodnutí, které to bude, ale odkazy budou funkční a na stránky Vás přímo dovedou. Ke vstupu budete potřebovat vždy heslo - to ale bude uvedeno vždy společně s odkazem k těmto stránkách.

Důvod je jasný, nechceme mnohdy soukromé fotografie z akcí klubu nechat úplně napospas internetu. Co je ale tady a pak bude jinde lze těm, kteří o to mají zájem, zpřístupnit. Získat heslo znamená procházet naše stránky, u fotogalerie přesunuté jinam bude vedle odkazu vloženo i heslo.

Máte na stránkách nějaké ankety ?

Ano, do stránek jsou na různá místa vloženy ankety.

Ankety se obsahově mění a vkládají zatím vždy na ty stránky, pro které má anketa nějaký smysl. Ankety průběžně monitorujeme a vyhodnocujeme !

Pokud máte jen chvilku času, zapojte se, je to pro nás důležitá zpětná vazba !

Využíváme formát poskytovatele webu. Co se týká grafiky a provedení anket, nemůžeme tuto skutečnost nijak ovlivnit. Ale já si myslím, že jsou celkem vydařené !

Samozřejmě otázky a návrhy odpovědí vkládáme my.

Máte-li nějaký námět na anketu, napište nám, zvážíme a dobré nápady zrealizujeme.

 

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 


Country klub Halenkovice je na Facebooku,
staňte se našimi fanoušky

Staňte se našimi fanoušky

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010