Poslouchat country znamená žít country . . .

Svátek keltské kultury - festival Beltine 2010

20.04.2010 17:57

Každý z fanoušků, který má rád keltskouh hudbu a kulturu netrpělivě očekává ono magické datum 30. dubna. V tento den každým rokem již po šesnácté vypukne veliký svátek a přehlídka tohoto irského, welšského, breťanského či skotského folkoru. Festival Beltine je zvláštní hned z několika důvodů.

Termín jeho pořádání je vázán na jednu z nejstarších tradic, která se znovu obrodila i v našem regionu a to nejposvátnější obřad dávných Keltů - Beltaine.

Ve sváteční noci 30. dubna se každý rok pod vedením Velkého druida lidé scházeli v hlubokých lesích. Zde konali obřady, které jim měly pro celý další rok zajistit přízeň Bohů a tím i blahobyt. 

Noc z 30. dubna se stala tak předehrou slovanského svěcení jara i našeho známého pálení čarodějnic. Keltský obřad Beltaine si navždy ponechal svou tajemnost.

Beltine je první velký festival pod širým nebem, který otvírá letošní festivalovou sezónu. Tento putovní festival, který se koná každý rok v jiném městě, slaví letost svůj 16. ročník. V tomto roce zavítal do Prahy, do krásného přírodního skanzenu Řepora, který najdete v chráněné přírodní lokalitě mezi pražskými Stodůlkami a Řeporyjemi.

Skanzen představuje středověké městečko a českou lidovou architekturu vrcholného středověku, postavené formou replik staveb z tradičních materiálů.

Festival začíná soumrakem 30. dubna ve 20,00 hodin a končí na druhý den v pravé poledne. A není poze festivalem hudebním. Především se zde tancuje, hrají středověké hry, je zde ukázka kultury, souboje a celá řada akcí, která k tomuto festivalu neodmyslitelně patří. 

Chceš-li se dozvědět více o festivalu, programu a o tom, co vše si pro své návštěvníky organizátoři připravili nahlédni na uvedený odkaz.

https://www.beltine.cz/svatek-keltske-kultury-beltine-2010

 

 

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010