Poslouchat country znamená žít country . . .

Štěpán Rak slaví své pětašedesátiny

13.08.2010 22:42

Hlavním koncertem, který se dotýká oslav 65. narozenin kytarového virtuosa Štěpána Raka, bude vystoupení na zámku Kozel dne 15. 8. 2010 v 16.00 hod.
Koncert bude mít netradiční podobu, protože Štěpán Rak nebude do poslední chvíle tušit, kdo mu přišel popřát…      

Mezi prvními gratulanty bude jeho syn, vynikající kytarista Jan-Matěj Rak, který se do povědomí hudebního světa zapsal především svým brilantním zpracováním skladeb Jaroslava Ježka.

Dalším bude rovněž vynikající kytarista a absolvent HAMU v kytarové třídě Štěpána Raka, Ivan Boreš, který se představí Melodramem ze sbírky K. J. Erbena Prostonárodní české písně a říkadla. Připojí se další absolvent HAMU Miroslav Žára, který se nyní věnuje flamencu a Hanka Žárová, absolventka HAMU v oboru zpěv. V jejich úpravě uslyšíme arii G. Pucciniho a F. G. Lorci.

Zlatým hřebem programu bude mimořádná cikánská kapela Cigánski diabli ze Slovenska. Orchestr Cigánski diabli byl založen v roce 2007 a je složený z osmi profesionálních, klasicky vzdělaných hudebníků. Od prvního veřejného vystoupení zaznamenal obrovský ohlas nejen u publika, ale i u hudební kritiky. Hudební virtuosita, neuvěřitelná dynamika a nápadité aranže během krátké doby vzbudily pozornost u zahraničních promotérů a přinesla možnost vystupovat v prestižních koncertních sálech. Štěpán Rak si Cigánské diabli zamiloval pro jejich nesmírnou virtuositu a temperament, s jakým hrají vážnou hudbu až po lidové písně.

Jsme potěšeni, že právě zámek Kozel připravil tento velkolepý koncert jako překvapení pro nic netušícího Štěpána Raka a že si posluchači budou moci vychutnat společně s oslavencem nevšední atmosféru celého koncertu.

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010