Poslouchat country znamená žít country . . .

Šopa zraje jak víno

26.01.2012 12:53

Dramaturgům Šopy se daří plnit termíny skvělými kapelami, po Jonathanu Manessovi a Cauldron Mountain – onou směsicí klasické country, bluegrassu a blues, která se tak skvěle v regionu uvedla na loňském Starém dobrém westernu, se na nás, posluchače, připravují další zajímavé pecky a taháky.

Již 05. února to bude Katka Garcia, žijící v současnosti v Irsku, představuje velmi silnou kvalitu irsky zpívaných písní. Katka, řadu let působila v seskupení Dún and Doras, dneska na svých vystoupeních nabízí směs lidového, autorského i převzatého materiálu.

Její první album s názvem Woven Ways bylo nominováno na žánrové ceny Anděl v roce 2007 v kategorii World music. Za projektem stál vedle Katky hlavně Luboš Malina, kapela Garcia byla sestavena ze špičkových muzikantů.

Druhé nadžánrové album sestavy Garcia nese název Before Dawn, Šopa nás zve na Katku Garcia s kapelou. Jaké muzikanty s sebou doveze a představí, tak to se můžete jít přesvědčit sami.

Hned 09. února se již poněkolikáté na Šopě představí seskupení třinácti skvělých muzikantů F Dur Jazz Band, které není zlínskému publiku neznámé. Úžasná zpěvačka, silná dechová sekce i rytmika, to společně s žánrovou pestrostí repertoáru kapely představuje silný hudební zážitek. F Dur Jazz Band je sondou do jiné muziky, která je výborně zaranžovaná a zahraná.

Kapela Lanugo na Šopě vystoupí 12.02. a je důkazem, že se v hudebním klubu dramaturgové nebrání žádnému hudebnímu projektu. Lanugo je poskládána z muzikantů, jež se setkali na Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka. Již tento fakt je zárukou, že Vám nebudou hrát žádní amatéři, ale muzikanti, kteří svou dovednost rozvíjeli pod odborným dohledem.

Lanugo je seskupení hrající moderní pop, jazz a soul a především svoji autorskou muziku. Stačili již vydat dvě alba (Lanugo – v roce 2009, a CD s názvem 2011). Ikdyž Lanugo vystupuje především v jazzových klubech, Šopa je jistě uvítá příjemnou atmosférou a posluchačským zájmem.

V polovině února si na své přijdou zase fanoušci trampské muziky. Trio Hop Trop dnes hraje spíše současnou trampskou píseň, je-li to vůbec ještě trampská píseň. Hoptropáci na Šopě nebyli již dlouho a ani v našem regionu se příliš často neobjevují, proto si Šopa připravila hned dva koncerty – 15. a 16. února a interní zprávy sdělují, že je již na oba dva koncerty téměř vyprodáno. Tak pokud nemáte lístky, rychle do předprodeje, možná ještě něco stihnete. Na webu se toho u Hop Tropáků mnoho neděje, a tak koncert může přinést i řadu nových informací a zákulisních drbů, cože se chystá a jak bude dále.

Do koncertování na Šopě se vlomí známý Lešetínský fašank – tradiční místo a čas, místní znají velmi dobře jak hospůdku Na Kovárně, tak celou atmosféru Fašanku. Od Šopy je to kousek a vyjde-li počasí, bude zase dobře. Zahrají již taktéž tradiční – Podjezd, Kochta Band, Jazzubss, Vonička a další. Pití a jídla bude dostatek, veselo taktéž.

Do konce února běží program na Šopě naplno, můžete slyšet a vidět folkrockovou Cestující hudbu, Jamese Harriese v projektu s hostem Jevgenijem Rubilinem, bluesové seskupení B & The Money Makers, folkrockovou skvělou libereckou kapelu Jarret, která každoročně do Šopy zavítá, ale v regionu taktéž mnoho nekoncertuje, nujazzovou formaci Apoaché.

Začátek března okoření atmosféru klubu Veselí chlapíci (Funny Fellows), kteří na Šopě taktéž našli pravidelně své koncertní místo. Jejich vystoupení je vedle hudby vždy prošpikováno pohotovým a skvělým komentářem kapelníka Romana Fédera, jejich „Old time Band“ je hudba zase z úplně jiné bečky a Romanův humor velmi osvěžující.

04.03. a 05.03. Šopu čeká velká premiéra, vystoupí brněnský Kamelot a jestli mne paměť neklame, Roman Horký a spol. budou hrát v Šopě poprvé. Pokud osudy Kamelotu sledujete, zde na našich stránkách jsem ke kapele, k Romanovi a i k Bůčkovi měl v loni několik komentářů, tak víte, že Roman totálně obrátil, vrátil se k akustické hudbě, změnil sestavu a v letošním roce, kdy skupina oslaví 30 let existence změnil naprosto filosofii svého počínání a hraní. V nové sestavě oprášil řadu starých hitů z klasického soundu Kamelotu ještě s Bůčkem a na Šopě zcela určitě představí řadu nových písní z připravovaného alba chystaného právě k 30. cátinám kapely.

Aby těch lahůdek nebylo málo, 08.03. přijede Devítka, jejíž základ tvoří manželé Brožovi. Vystoupení bude jistě okořeněno informacemi o tom, jak se Honza s Jindřiškou se Žalmanem rozešli (náš příspěvek začátkem ledna), a protože si Honzu a Jindřišku se Žalmanem již neužijete, návštěva koncertu je i příležitostí vzdát jim své sympatie.

Po folkové Devítce to za pár dnů bude bluegrassový COP, jehož asi taky není třeba nějak představovat. Copáci koncem loňského roku vydali novou desku a jistě se přijedou pochlubit a nabídnout ji zlínskému publiku. Veřím, že kulisa bude jako vždy skvělá a dá tak zapomenout dobře utajenému koncertu Copáků na Otrokovické besedě v listopadu loňského roku, kde měli Copáci v sále přesilu.

A zase jen pár dní dále přijede Honza Žamboch z nedalekého Vsetína, ikdyž Honza se již plně profesionalisoval a hudbě se věnuje naplno, takže je na cestování, denní to chleba muzikanta, zvyklý. Vítěz loňské kytariády – prestižní soutěže, pořádající slovenskými kolegy – doveze australského písničkáře Pete Uhlenbrucha a určitě předvede spoustu kytarových magických kousků včetně svých smyček a elektronických vychytávek zahraných jedním hráčem na jeden nástroj a znějících, co by celá kapela.

Fanoušky Podjezdu - domovská kapela klubu – ovlaží členové závěrem března svým koncertem, těšit se můžete i na Starý fóry a Tomáše Linku na společném koncertu, jarní měsíce zahájí uskupení Zhasni, folk popová kapela z Nového Boru, která v těchto dnech dokončuje ve zlínském studiu V svoji další desku.

Prostě na Šopě to žije a doufejme, že i přežije nastávající ještě krušnější časy, než kdyko-li před tím.

Taky to záleží na Vás, posluchačích a divácích. Budete-li, bude vše OK, nebudete–li, hrozí, že pak nebude ani kam a na koho chodit.

Tak na některém z avizovaných vystoupení nashledanou, Berry. 

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010