Poslouchat country znamená žít country . . .

Petr Brandejs v čele EBMA

10.03.2012 10:33

Uplynulý víkend (02.03. – 03.03. 2012) se konal již počtvrté Evropský bluegrassový summit. To svědčí o tom, že evropská BG komunita má nejen silné zázemí v muzikantech, hráčích a kapelách, kde Česko má svůj významný podíl, ale úspěšně řeší vše podstatné i na poli organizačním. Portálové zázemí, spousta kapel, fanoušků, to vše tak nějak kloubí všechny vyznavače bluegrassu k sobě a tak žánr i kapely přece jen neprožívají až takové výkyvy a chmury z budoucnosti a co bude se žánrem a festivaly. Dobrá organizovanost, sdílení a spolupráce to je to, co všechny spojuje, což se např. nedá říci o folkové či evropské country scéně.

Na summitu byl hodnocen uplynulý rok a probíráno mnoho, určitě hodnotným výstupem je čerstvě vydaný seznam evropských festivalů European Bluegrass Festival Directory 1012/13. Členů festivalového networku je zatím pouze šestnáct, ale festivalů je tam uvedených více než stovka. Dá se objednat na stránkách EBMA.

Dalším podstatným počinem summitu bylo rozhodnotí, že novým prezidentem evropské asociace se stane po Angelice Torrie český zástupce Petr Brandejs. Rosťa Čapek s Ivou Loukovou (vedle Petra Brandejse další dva čeští účastníci summitu, nepočítaje českou BG skupinu Bluegrass Cwrkot) měli krátkou prezentaci o hotelu Pyramida v Praze, kde pořádají koncerty a přišli s návrhem, že by se příští summit mohl konat právě tam. Všichni nadšeně souhlasili. Prezidentem na další rok tedy bude Čech a další summit se bude konat v Praze. 

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010