Poslouchat country znamená žít country . . .

Hukvaldský brnkot 17.06.2012

08.05.2012 16:14

Hukvaldy jsou sice v myslích široké veřejnostri spojeny s jinou významnou akcí a hlavně se jménem Leoše Janáčka (Mezinárodní hudební festival Janáčkovy Hulvaldy) , ale hrad Hukvaldy zná i jiné aktivity. Jednou z nich je společná akce kastelána hradu – Miroslava Holiše a písničkáře René Součka – Hulvaldský brnkot.

„Pronajmem si v neděli na jeden den hrad a pořádáme tady festiválek“ říká René Souček. Letos to bude již 5. ročník a přivítáme Hanu Kopřivovou, Beatu Bocek, Montyho, Jirku Hurycha, Pepu Streichla a zahraji samozřejmě i já (René Souček).

Jedná se tedy o setkání milovníků kytar a dobré písničky. Sám René Souček je zajímavou postavou hudebního dění. Písničkář již ve středním věku, který sice není moc znám, ale jeho písničky a životní glosy stojí zato si poslechnout. Kytarista a v posledních letech i velmi šikovný hráč na ukulele a jeho velký propagátor (v podstatě dneska vede workshopy hry na ukulele, neb mnoho lidí ovládajících tento nástroj zatím není). Ceny René moc nesbírá, ale ocenění dostal za své texty a písně na nejrůznějších akcích. Na CD se chystá, ale…zatím se s ním můžete setkat jen na koncertech  na klubové scéně a v čajovnách!!!

Ale není to tak docela pravda, písničky od Reného najdete na YouTube, ale i třeba na Freemusic, kde najdete hned 14 jeho kousků, což je vlastně ona avizované CD.

O Reném připravil pro rozhlasové vlny pěkný pořad Sandy Nosek a odvysílaný byl před několika dny, takže jeho vyslechnutí vás stále udrží v aktuálnosti.

A písničky a texty stojí za to, co nenajdete na webu, uslyšíte již v avizovaném pořadu, tak stačí jen poslouchat a vnímat Reného humor ale i nostalgii. Samozřejmě se v pořadu dozvíte spoustu novinek a dalších věcí kolem Reného, jeho zpívání, písničkaření, ukulele, ale i samotného festivalu.

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010