Poslouchat country znamená žít country . . .

Čertvý vítr pohledem Milana Tesaře

02.08.2012 10:19

Nové CD Spiritual Kvintetu je již nějaký ten týden na trhu (od dubna 2012), o jeho vydání a další detaily kolem CD a skupiny jsem uvedl nedávno.

Nyní se  objevila recenze na toto CD od předního hudebního recenzenta – Milana Tesaře a tak Vás na ni upozorňuji. Pokud patříte k fanouškům Spiritual Kvintentu, jistě CD již máte doma a nejen to i řádně naposloucháno a tak můžete své pocity a dojmy porovnat s názory odborníka. A pokud Vám vydání nového CD uniklo, můžete po přečtení recenze utvrdit své rozhodnutí si CD pořídit či naopak jeho získání tentokrát vynechat.

Jistě je pozitivní, že Spiritual Kvintet ikdyž na hudební scéně působí neuvěřitelných 52 let natáčí stále nové písničky a onen čerstvý vítr zde přinesl i nový kontrabasista (Pavel Peroutka), který hraji výrazněji a přesto písním jeho hra neubližuje stejně tak jako nová zpěvačka – Veronika Součková, která možná lépe zapadá do celkového vokálu Spiritualu, jak před ní solově výrazná Irena Budwesierová. Projev Spiritualu se zase trochu změnil a opravdu zde zavanulo něco nového. V neposlední řadě i nová tvorba Dušana Vančury, který se od úpravy lidových písní či svých textů tentokrát posunul k napsání umělého spiritualu (Do ráje nevede most). Autorsky se projevují i další členové Spiritualu – Jirka Holoubek (V tichu) a nebo Jiří Crha (Zlatá).

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010