Poslouchat country znamená žít country . . .

Zpívání nad Nežárkou

04.10.2010 07:05

Reportáž pro Folk Time sepsal Štěpán Štrupl . . .  cituji

Tak jsem se konečně odhodlal k tomu, abych nějak shrnul letošní ročník Zpívání nad Nežárkou, které jsme pořádali 11. září ve dvoře ZUŠ v Jindřichově Hradci.

Vzhledem k tomu, že jsme se s přípravou zabývali v podstatě už od skončení minulého ročníku a v posledních dnech před festivalem jsme si hráli s každou maličkostí jako malí a někteří se dali dokonce i na modlení, není divu, že počasí se vydařilo! I přes chladné počasí předchozích dnů se v sobotu udělalo krásně a my jsme mohli spustit festiválek v opravdovém babím létu….

V 15 hodin bylo všechno na svém místě a Zpívání bylo odstartováno několika spirituály a dalšími písněmi v podání Čtyř tet a jednoho strejdy (X-tet). Dovolili jsme si v úvodu také věnovat jednu z písní vzpomínce na kamaráda Brněnská skupina Mošny Zdeňka Hejkrlíka, který nás nedávno opustil. 

X-tet pak vystřídalo Domino, které rozjelo své vystoupení v celé parádě a setkalo se u publika s velkým nadšením. Po Dominu nastoupila Náhlá změna, která předvedla písně nejen z dílny L. Hrdličky, ale i P. Sejka. No, a když už jednou byla na pódiu Náhlá změna, tak bylo třeba v náhlých změnách pokračovat a k překvapení váženého publika se pódium přeměnilo ve svatební „obřadní síň“, kde jsme si dovolili s Magdou vyměnit prstýnky…

Velmi si vážíme účasti všech přítomných a děkujeme všem za přání! Festiválek hned pokračoval vystoupením Stráníků s Mirkem Ošancem a Jardou Matějem Matějů, kteří nám v úvodu věnovali Prstýnky z trávy…

Po Stránících zaplnila pódium kapela Sekvoj, po jejichž vystoupení následovalo losování tomboly, ve které můžou návštěvníci vyhrát CD zúčastněných kapel. Celý den uzavřely Mošny, kterým mimochodem patří náš velký dík i za hudební doprovod při svatebním obřadu. Posledním dvěma kapelám vděčíme i za vskutku neobyčejně, ale velmi příjemně společně strávenou, vlastně svatební, noc! :-)

Z našeho pohledu se snad festiválek vydařil, hudba zněla celé odpoledne a večer a navzdory s večerem přicházejícímu chladu snad zahřála všechny přítomné u srdce. Pro ty, kteří potřebovali zahřát i z jiných zdrojů, byla k dispozici improvizovaná hospůdka Jirky Jandy, který kromě pití nezapomněl nabízet i výborné klobásy a steaky.

Velké poděkování také patří všem příbuzným a známým, kteří zajišťovali zázemí pro kapely, všem sponzorům a v neposlední řadě děkujeme i za zvuk Otovi Dosbabovi! I letošní ročník nás ujistil v tom, že má smysl v pořádání festiválku pokračovat, třeba už jen kvůli té atmosféře, ve které potkáváte samé milé lidi a kamarády… A proto se s námi už teď můžete těšit na třetí ročník, který bude 10. září 2011, druhý víkend v září!

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010