Poslouchat country znamená žít country . . .

Vačírek rozpadlých dvojic

04.07.2010 21:28

V reedici vyšlo legendární dvojalbum Večírek rozpadlých dvojic s koncertním záznamem společného programu Jana Buriana a Jiřího Dědečka, respektive Jana Vodňanského a Petra Skoumala z roku 1989. Nové vydání obsahuje i dosud nezveřejněné nahrávky. 

Představení dvojalba si můžete poslechnout v rubrice Třikrát z Proglasu 15. července od 14.30.

Pod názvem Večírek rozpadlých dvojic se skrývá autentický záznam z koncertů, které čtveřice písničkářů pořádala v roce 1989 (ještě před revolucí) v klubu Na Chmelnici v Praze. Dvě původně mnoho let společně působící nonkonformní dvojice Jan Burian a Jiří Dědeček na jedné straně, Jan Vodňanský a Petr Skoumal na straně druhé, se po svých rozpadech vrátila ke kolektivnímu vystupování v atmosféře hroutícího se čtyřicetiletého totalitního systému.

Statečně a vizionářsky střídali v tomto komponovaném pořadu recitaci, dialogy a písně, jimiž v průhledných, ironických a skvělých jinotajích sdělovali nahlas to, co všichni věděli, ale báli se říci. Některé z písní z tohoto alba vyšly později nahrány ve studiu či na dalších koncertech. Vzájemná reakce publika a interpretů je však právě na tomto záznamu neopakovatelná a vzrušující. Zakázaná pravda se při těchto vystoupeních veřejně provalila, průzračně ohromila a posílila všeobecnou náladu ve společnosti tehdejšího publika.

Záznam slavných večírků doplňují bonusy z téhož pořadu, které se na původní LP nevešly. Máme tak příležitost vrátit se o 20 let nazpět do předrevolučního kvasu a nechat se překvapovat slovním i pěveckým humorem a dramatickým napětím uměleckých dvojic, které si nadále rozumí přesto, že už běžně spolu nevystupují.

(Zdroj: www.supraphon.cz)

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010