Poslouchat country znamená žít country . . .

V pořadu Na cestě je od roku 2012 opravdu co poslouchat

14.02.2012 10:22

Na cestě je pořad Sandyho Noska, který dříve pod názvem Folkové víkendy, rozeznívá dvakrát týdně linky ČR Olomouc žánrovou muzikou. Tuším že od roku 2011 se pořad jmenuje Na cestě a vysílá se v neděli (čas - 15.05) a pátek (čas - 20.04).

Sandy Nosek v hodinové stopáži glosuje dění v žánru, připravuje kalendária – připomenutí výročí významnách muzikantů s hudebními ukázkami z jejich tvorby, profilové pořady o interpretech či skupinách, vzpomínky na vydařené festivaly.

Určitou raritou byla vždy 100 % dokumentace festivalu Zahrada, kde ČR Olomouc s ohledem na místo konání (Náměšť na Hané), což je od Olomouce „Co by kamenem dohodil“ měl vždy své techniky, kteří celý festival zvukově dokumentovali (jak to bude letos Bůh ví - Zahrada nejspíše nebude), ale má ve studiu řadu hudebních hostů a nebo natáčí přímo u nich.

Každopádně je to soubor pořadů, které se hned po odvysílání vzorně objevují v archivu, takže kdo chce, má okamžitě přehled a může poslouchat a sledovat dosytosti.

S lednovým měsícem přináší pořad řadu zajímavých osobností, takže mne dovolte v tomto příspěvku upozornit na jednotlivé pořady, všechny stojí za to.

: 15. ledna – pocta Wabimu Daňkovi a jeho 65 narozeninám (již jsem upozorňoval dříve)

: 22. ledna – Maso a neb nové CD skupiny Epy de Mye, na křest jsem Vás zval počátkem prosince loňského roku, recenzi na stránkách najdete taktéž a o Epících píši dost často

: 29. ledna – vzpomínka a rekapitualce na pořady Živě v roce 2011, shodou okolností se kolem tohoto pořadu teď točí dva příspěvky a tak nemá cenu dále rozepisovat, jen bilancovat a poslouchat, co v loňském roce všechno Sandy stihl připravit v tomto živém pořadu

: 05. února – únorové kalendárium, připomenutí, z pohledu Sandyho, řady skvělých muzikantů a osobností žánrové hudby včetně hudebních ukázek

: 12. února – se Sandy věnuje legendě českého banja – banjistovi Markovi Čermákovi, jeho osobě, životě a hudební tvorbě a poslednímu CD

A neb právě výše máte námět a odkazy na 5 hodin krásného povídání, vzpomínání, představování a především skvělé a pohodové muziky.

A nemusíte vždy jen sedět u PC live, pořady můžete streamovat a posléze si uložit na Flash a pustit si pořad zpětně např. při cestě do práce z hudebního přehrávače v autě, MP3 v kapse a nebo prostě ze svého telefonu či tabletu.

Určitě nezbývá, než chválit, pořad má letitou historii a pravidelným posluchačům umožňuje být vždy v obraze a udržet si dobré povědomí o tom, co se v žánrové muzice děje nového.

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010