Poslouchat country znamená žít country . . .

Tipy na víkend 25.06. - 27.06. 2010

24.06.2010 20:05

Poslední červnový víkend je v předznamení blížících se prázdnin. Většina národa začíná vybírat dovolené, z pohledů festivalové sezony se rozbíhá další kolotoč nejrůznějších akcí, od těch regionálních až po ty největší a nejznámější s letitou tradicí.

V místních podmínkách je již zklidněno. Sopa své poslední předprázdninové vystoupení již realizovala, Ogar bude něco mít až v červenci. Takže Vás ve čtvrtek večer čeká jen jistota Puppa Baru, kde se hraje tak, jako vždycky a pak víkend bez výraznějších akcích.

V pátek ale můžete vyrazit do Malenovice – hospůdka u Neonu – hrají Hazardi a pozvánku přináším dále . . . cituji

Zveme všechny příznivce na posezení s grilováním, zvěřinovými hody do Malenovic - restaurace U Neonu. Akce se uskuteční v pátek, 25. června 2010, začíná v 17:00 a hrát budeme celou dobu až do 22:00.

Kapela Hazard je regionální nadprůměrný bluegrass, který má v repertoáru i řadu country písní, bude se hrát hlavně pro lidi, tak vedle Hazardovských pecek bude určitě i něco pro „řadové návštěvníky“

O jiných akcích, které se konají tento víkend v našem žánru v regionu nevím, tak nemohu zvát. Snažíme se ale oslovit řadu hospůdek a jiných zařízení, třeba nám pozvánky na své akce začnou zasílat a tak Vám snad do budoucna přinesu více aktualit přímo z regionu.

I co se týká akcí na tento víkend nastává ticho před bouří. Zde tedy několik málo tipů – hlavními akcemi víkendu je určitě národní finále Porty v Řevnicích a festival Okolo Třeboně.

Ale již v pátek můžete do nedaleké Olomouce na Olomoucký slunovrat - pozvánku na akci najdete v sekci Novinky, včetně programu a časového rozvrhu této akce

K určitě těm osvědčeným a dlouhodobým akcím, které se již nezaměnitelně spojují s koncem června je multižánrová přehlídka s názvem Okolo Třeboně.

Okolo Třeboně přinese téměř tři desítky kapel a hvězdy mnoha různých žánrů. Ať už to budou discofunkoví Nightwork s Vojtěchem Dykem, folkař Karel Plíhal, worldmusic Hradišťanu, jazzman Laco Deczi či raper s kytarou Xindl X, který festival zahájí 25. června, stylově v pravé poledne.

Festival nabízí každoročně i netradiční spojení. V minulosti to byl třeba koncert Vlasty Redla s dechovkou. I letos bude jeden unikát: 'superskupina' All Stars Band, kde jedinečně spolu zahraje a zazpívá sedm osobností z folkových kapel nastupující generace. Tato formace bude vrcholem pátečního programu.

Hlavní hvězdou multižánrové přehlídky, která se v Třeboni uskuteční od 25. do 27. června, bude písničkář Jaromír Nohavica. Jeho nedělní večerní koncert v zámeckém parku celou akci zakončí.

Další již stálicí v tomto termínu mezi festivaly je České národní finále Porty v Řevnicích u Prahy. Finále vždy předcházejí tzv. oblastní kola, která probíhají od února až po květen. Z nich vycházejí finalisté, kteří se utkají právě v Řevnicích. Soutěž je okořeněna vždy lákavými a osvědčenými hosty, kteří přehlídku doplní svými vystoupeními.

V pátek se můžete těšit na Vlak na Dobříš, Štěpána Raka a Wabiho Daňka, v sobotu oslaví 40 let na Portách Spirituál kvintet, bude zde Jaroslav Svěcený, Ivo Jahelka, nebo Rangers Band, a v neděli se na pódiu vystřídají Robert Křesťan, Hradišťan a svátkem festivalu bude jistě Karel Plíhal. Celý program je k nahlédnutí na stránkách samotného festivalu. Tím však dění kolem Porty nekončí, zhruba za měsíc se koná její mezinárodní finále, které proběhne v Ústí nad Labem od 22.07. – 24.07. 2010.

Samostatné pozvánky na obě dvě Porty jsou součástí tohoto webu na jiném místě.

Pokud jste z Ostravska, koná se zde 26.06. v sobotu festiválek s názvem Firefest Ostrava 2010, bližší informace k přehlídce najdete na stránkách festivalu. Festival píše druhý ročník a koná se v Michálkovicích – mapa a vše podstatné najdete na festivalových webových.

V červených Pečkách si tamní kapely Brzdaři dělá radost festiválkem Červenopečecká pecka.

Zajímavou akcí je určitě druhý ročník JeepJam 2010, který se koná v Holiday park Liščí farmě u Vrchlabí a kde můžete narazit i na zlínský Podjezd. Vše podstatné v pozvánce a na webu akce.  

Na akci, na  kterou jsem Vás zval samostatnou pozvánkou, je i Country fest Třebíč i se svým zahjímavým programem.

A dále jen telegraficky:

: Country Kamion – Božíčany

: Chotěbořský jam – Chotěboř

: White Stork – Luka u Jihlavy

: Putování za písničkou - https://www.cervenavoda.cz/host/putovani/index.php?id=25&menu=8

Takže přeji pěkný hudební víkend a šetře síly na příští týden, to nás čeká hudební smršť !!

PS: sice mimo náš rank  . . .  ale . . .  ve Strážnici tento víkend probíhají známé a krásné folkorní slavnosti MFF Strážnice 2010, a folklor to je vlastně World music, takže popř. vyražte za lidovou písní, krojovanými zpěváky a muzikami, dobrým vínem a skvělou atmosférou 

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010