Poslouchat country znamená žít country . . .

Sem tam točí desku

07.12.2012 14:42

Ve studiu u Honzy Friedla ve Vyšším Brodě vzniká po 22 letech konečně druhá deska jihočeské skupiny Sem Tam! Milovníci bluegrassu, kteří pamatují její počátky a nástup říkají: „Konečně“, ikdyž Sem Tam nikdy nehrál ortodoxní bluegrass.

Spíše se písnička, na které se členové shodli, přetvořila k obrazu kapely a protože od prvopočátku měla skupina silnou sekci zpěváků (Pavlína Jíšová, Jarda Matějů, Pepa Hlavenka, ale i další členové skupiny), Sem Tam se tak vždy vyznačoval silným vokálním projevem, který se stal postupně nezaměnitelným.

Ale je známo, že kapela dlouhou dobu pauzírovala a znovu se zrodila zhruba před pár lety. Dneska hraje ve složení Luboš Marek (housle), Vojta Zícha (banjo), Lenka Jakschová Huszárová (zpěv), Pavla Blažková (zpěv), Pepa Pospíšilík (zpěv, mandolína), Prokop Saidl (baskytara) a Luboš Maškara (kytara, zpěv).

K novému CD lze dodát ústy kapelníka Luboše Marka - "většina skladeb je nových, z autorské dílny kapely. Deska bude plná hezkých písniček a věřím, že se budou líbit i vám, přízivcům této hudby. A jako připomenutí najdete na albu i několik "historických kousků" z průřezu celé minulosti kapely.

Kromě stálých členů zazáří v nahrávkách i několik velice zajímavých hostů. V tuto chvíli prozradím jen Zdeňka Jahodu z Monogramu, který nám nahrál krásnou mandolínu. Pod stromeček to asi komplet nestihneme, ale na jaře bude už určitě hotovo i s obalem.

V současné době jsou sice nahrané jen základy, ale už teď z toho vyzařuje dobrá muzika. Máme z toho příjemný pocit a příznivci kapely a bluegrassu se mají na co těšit"!

Tak se těšme v roce 2013 na nový Sem Tam.

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010