Poslouchat country znamená žít country . . .

Profil Johnnyho Casche

02.07.2010 20:23

O Johnnym Cashovi jsme tady psali několikrát včetně odkazů na profilové pořady, nyní se jeden uskuteční 03.07.2010 viz pozvánka Milana Tesaře a pokud nestihnete, můžete si poslechnout z archivu.

V hudebním týdeníku Slyšte, lidé! se v sobotu 3. července budeme věnovat nejslavnějšímu country zpěvákovi všech dob Johnnymu Cashovi. Všimneme si především jeho pozdních nahrávek, které vytvořil společně s metalovým a hiphopovým producentem Rickem Rubinem. Pořad začíná v 19.15 a opakovat jej budeme v úterý 6. července v 16.25 (tedy o půlhodiny dříve než obvykle!).

Vrcholy a pády potkávaly amerického zpěváka Johnnyho Cashem během celé jeho kariéry, a to v životě osobním i profesním. Na konci svého života, po roce 2000, se však ocitl znovu na vrcholu, a to především zásluhou producenta Ricka Rubina a jeho vydavatelství American Recording. To se předtím věnovalo úplně jiné hudbě – především extrémnímu metalu nebo na druhé straně hiphopu. Metalový a hiphopový producent Rubin se však rozhodl – jak poznamenává Jiří Černý – natočit nejfolkovější alba Cashovy kariéry. Žádné doprovodné orchestry, žádné názvuky popu. Ale především hlas a kytara, sem tam nějaký decentní doprovodný nástroj.

Z této spolupráce vyšlo šest řadových alb, z toho dvě poslední až po zpěvákově smrti. Rubin práci na jejich dokončení komentoval slovy: „Napřed jsem se cítil značně dezorientován. Byl bych raději, kdybych mohl jednotlivé písně s Johnnym konzultovat… Ale během prvního týdne práce jsem se zaposlouchal, a bylo to skvělé.“ Alba, která Rubin z Cashových nahrávek sestavil, jsou velmi pestrá. Zlidovělé civilní písně na nich najdeme vedle gospelů a pravověrnou country vedle úprav už zmíněných Depeche Mode nebo třeba Nicka Cavea.

Johnny Cash se při zpěvu držel rady, kterou zmiňuje ve svém profilovém článku pro časopis Folk & country Jiří Černý: „Zpívej, jako když to někomu povídáš. To je to nejtěžší na světě.“

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010