Poslouchat country znamená žít country . . .

Prázdniny v Telči

26.07.2010 08:24

Pozvánka Milana Medvěda Koláře v redakční poště . . . . cituji

Letos po osmadvacáté otevírá městečko Telč svou náruč milovníkům folku a country hudby, ale nejen jim. Jak již je tradicí na přelomu července a srpna probíhá přehlídka skupin a jednotlivců tohoto žánru na nádvoří renesančního zámku v Telči. Jelikož je komorní atmosféra tohoto prostředí, jakož i samotná atmosféra městečka, svým způsobem jedinečná a neopakovatelná, těší se tato událost velkému zájmu diváků.

Dramaturgie této akce se nezaměřuje pouze na folk, ale koncerty jsou doplněny výstavami, divadelními představeními a řadou dalších aktivit, oživujících městečko do každoročního letního dění, setkávání se a užívání si prázdnin. Jeden z návštěvníků Telče to sám charakterizoval citátem: "Půl roku je na co vzpomínat a půl roku na co se těšit!".

Na "Prázdninách v Telči" již účinkovala celá špička naší folkové scény (Nedvědi, Nohavica, Plíhal, Žalman a spol., Nezmaři, Robert Křesťan a Druhá tráva, Samson, Vlasta Redl, Javory, Hradišťan, Buty, Mňága a Žďorp, Vladimír Mišík, Jan Hrubý, Čechomor, Zuzana Navarová, Michal Prokop, bratři Ebenové...), ale výjimkou nejsou ani slavná jména z jiných žánrů a poměrně slavní zahraniční hosté. V posledních letech bylo možno v Telči narazit na jména jako: Hana Hegerová, Bolek Polívka, Divadlo Sklep, Divadlo Járy Cimrmana, Spirituál kvintet, Jaroslav Svěcený, Jiří Stivín, Štěpán Rak…

Dramaturgie festivalu se doposud může pochlubit několika "špeky" světového kalibru. Byl to například Davy Spillane, irský hráč na dudy, který má na kontě takové spoluhráče jako jsou U2, Enya, Kate Bush, Mike Oldfield... Společně s Hradišťanem bylo možno spatřit Beppe Gambettu, kytaristu původně z Itálie, který má za sebou řadu úspěchů v Americe nebo folklórní soubor Ialma zpívající písně ze španělské Galície.

Se skupinou Roberta Křesťana vystoupil na nádvoří zámku v Telči také legendární americký banjista Tony Triska a v loňském roce to byl americký hráč na foukací harmoniku, spoluhráč Boba Dylana Charlie McCoy. Z Francie přijeli na Prázdniny v Telči Louis Capart, Miquel Montanaro a Sergent Pépère. Několikrát už na telčském zámku hrálo německé Duo Balance a již čtyřikrát koncertoval na nádvoří telčského zámku „frontman“ slavné irské skupiny The Frames Glen Hansard s Markétou Irglovou, předlonští držitelé Ceny Oskara za píseň Falling Slowly z filmu Once. Vzácným hostem letošního ročníku, krom celé špičky naší folkové scény, bude australský kytarista Tommy Emmanuel, který se pyšní pověstí nejlepšího kytaristy planety.

V jednání je také vystoupení zpěvačky světové velikosti Suzanne Vega. Pozoruhodné bývá zařazení pouličních divadel jako např. Divadlo Kvelb, Divadlo Continuo, Divadlo Facka, Vojta Vrtek či Víťa Marčík.

Již tradičně bývá souběžně realizován projekt Internet v Telči, kde si mohou návštěvníci brouzdat po internetu a sledovat dění v Telči prostřednictvím kamer.

Prázdniny v Telči jsou již tradičně doplňovány tvůrčími dílnami, kde si návštěvníci mohou drátovat, košíkařit, batikovat, vyřezávat ze dřeva, malovat na sklo a porcelán…

V posledních letech se koncertů zúčastňuje přibližně 15.000 návštěvníků v průběhu dvou týdnů, což je přibližně tisíc diváků každý den. Všechny koncerty na hlavní scéně probíhají v atraktivním prostředí nádvoří Státního zámku v Telči. Další doprovodné akce se odehrávají na náměstí, v aule Masarykovy univerzity, v zámeckém parku a na dalších místech města Telče. V průběhu Prázdnin v Telči můžete slyšet přibližně stovku účinkujících a navštívit řadu výstav!

Tradičně bývá souběžně s Prázdninami v Telči Parní léto Českých drah a Běh naděje.

Veškeré informace najdete na

www.prazdninyvtelci.cz

 

 

 

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010