Poslouchat country znamená žít country . . .

Od plotny skok

20.03.2012 10:21

Určitě titulek, který si člověk neznalý situace jistě jen stěží spojí s názvem kapely, ale je to tak. Od plotny skok je čistě ženská bluegrassová skupina, která hraje především americké melodie z repertoárů zahraničních interpretek, A. Krauss, R. Vincent, C. Lynch, D. Ulisse a dalších a vše doplňuje vlastními českými texty. Vznik kapely se datuje do léta roku 2006, kdy se na podiu objevovalo šest žen, posléze se sestava ustálila na počtu pěti členek. Těžište kapely se opírá především o tří i čtyřhlasé vokály.

Hudební vkus kapely se utvářel ruku v ruce s jejím instrumentálním vývojem. Nakonec se usadil na pomezí žánrů bluegrass a "ladygrass". Toliko na vysvětlenou, že "ladygrass" je termín, kterým označuje kapela to, jak hraje a jedná se vlastně o dámský bluegrass.

Ukázky z nového CD Ladygrass, jež bylo vydáno na podzim loňského roku, jste si mohli částečně poslechnout včera v rubrice Třikrát z Proglasu, nové CD představí posluchačům kapela na řadě svých koncertů.

Ty nejbližší jsou v multicentru V Horních Beřkovicích 22. března 2012 a dále v pražském klubu "Houk Bar", Moulíkova 5, Praha 5, naproti Smíchovskému nádraží dne 30. března 2012.

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010