Poslouchat country znamená žít country . . .

Novinky na trhu CD

12.06.2010 09:48

Historii skupiny Greenhorns v letech 1975–91 shrnuje trojalbum Od Zelenáčů zpátky ke Greenhornům, které právě vychází u Supraphonu. Křest se uskuteční v rámci festivalu Country rádia Country Fontána 2010 dne 17. června 2010 od 17.00.

U Supraphonu vychází také reedice legendárního alba Večírek rozpadlých dvojic. Jde o záznam koncertů, které v roce 1989 pořádala v klubu Na Chmelnici v Praze čtveřice písničkářů: Jan Burian, Jiří Dědeček, Jan Vodňanský a Petr Skoumal. Nově vydané 2CD obsahuje i bonusy, které se na původní LP nevešly.

Pod názvem Z ruky zobať vyšlo nové CD zvolenské bluesové skupiny ZVA 12-28 Band. Ta se zde představuje v novém složení – hráče na foukací harmoniku Borise Čiampora totiž nedávno nahradil houslista Stanislav Fakan. Autorem všech písní na novém CD je kapelník Noro Červenák, pouze dva texty si kapela vypůjčila od Radka Pastrňáka ze skupiny Buty, se kterým Červenák spolupracoval už na soundtracku k filmu Alice Nellis Tajnosti. Pastrňák bude také kmotrem alba při ostravském křtu 17. června.

Nakladatelství Galén vydává v reedici první album Vlasty Třešňáka Zeměměřič, doplněné o dosud nevydané nahrávky z tzv. Hájkových pásků. Natáčení alba v roce 1978 na dálku ze Švédska zajišťoval Jiří Pallas, který oslovil Robina Hájka, jednoho z mála tehdejších českých majitelů magnetofonu Revox. V knize To je hezký, ne? Třešňák vzpomíná: „U Hájků v kuchyni jsme měli dvě sezení a na dva mikrofony desku nahráli. Nahraný pásek se, už nevím jak, propašoval do Švédska.“ Písničkář nové vydání Zeměměřiče představí v úterý 15. června v Praze na Břevnově v kulturním centru Kaštan.

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010