Poslouchat country znamená žít country . . .

Notování zve do Music City

30.08.2010 07:19

Jen pár dnů nás dělí od začátku klubové sezóny 2010/2011 a s ní i nového, již osmého ročníku soutěže Notování, který odstartuje 2. září 2010 v sále Music Hall v 1. poschodí obchodu hudebními nástroji a příslušenstvím Music City v Praze 9, Ocelářská 937/39, jen 200 m od stanice metra B Českomoravská. Začátek programu je tradičně v 19.30, i v novém působišti se nám podařilo udržet jako pravidelné dny pro Notování první čtvrtky v měsíci.
Stejně jako předchozí ročníky má i nastávající osmý do soutěže napevno zapsaných šestatřicet formací (více jich ročník nepojme) a dohodou i řadu náhradníků. Z těchto šestatřiceti je pouze dvanáct formací z Prahy, ostatní budou do Music City cestovat z různých směrů a vzdáleností. Vedle této historicky největší účasti mimopražských soutěžících došlo i k největší výměně soutěžících oproti předchozím ročníkům. Pouze jedenáct formací soutěží již prošlo, zbývajících pětadvacet jsou v Notování nováčky… 2. září si v Music City zasoutěží prvních šest přihlášených. Ze severu Čech přijede zkušená děčínská folkrocková kapela Vomiště, ostatní přespolní budou cestovat do Prahy z východní strany. Úplně nejdál ze všech to tentokrát má věkovým průměrem nejmladší účastník večera, folkový Věneband z Litomyšle. Další dva folkové soubory dorazí z takřka sousedících měst. Budou to duo Surikhata z Nymburka a skupina Lážo Plážo z Lysé nad Labem. Prahu bude v 1. základním kole Notování reprezentovat písničkář Jára Novák a bluegrassová kapele Twisted Timber.

Stejně jako v předchozích letech bude mít každý večer Notování i svého hosta. Prvním v novém ročníku bude 2. září skupina Hudbanda z Prčanic. Pamětníci předchozích ročníků si ji pamatují jako od začátku zajímavé folkové původně trio, posléze duo. Od začátku roku 2010 je Hudbanda neméně zajímavým folkrockovým kvartetem. A že si v Notování už nezasoutěží, víme od konce loňského jara, kdy se její kapelnici  Rejku Balcarovou vlákali do Rady Notování. A těšíme se, že její kapelu uvítáme jako hosta! Díky tomu, že je Rejka členkou RN, víme, že Hudbanda před necelým měsícem nahrála blíže neurčený počet písniček, ale víc Rejka nepověděla ani nám. Takže nebudeme předbíhat událostem malováním vzdušných zámků.

V souvislosti se změnou scény připomínáme, že jsme před rokem, po šesti letech pořádání soutěže v dnes již neexistujícím P-klubu Trojická, odešli za lepším do klubu Kocour v Divadle Gong. A byli jsme tam velmi spokojeni. Stalo se ale, že provozovatel scény, KD Praha 9, připravuje reorganizaci svého chodu a vzhledem k nastávajícím změnám by nebyl s to zaručit pro celý nastávající ročník pravidelné termíny. Proto jsme s radostí přijali pozvání do prostor firmy Music City, která minulý ročník Notování podpořila hodnotnými cenami pro vítěze a finalisty. Do nového prostředí s námi přechází i kompletní parta zajišťující chod soutěže, včetně zvukařů agentury Speed of sound Kuby Moravce - Bleska a Vojty Samohela, a my věříme, že tam bude muzikantům, divákům i nám, pořadatelům, hodně dobře. Přijdete-li se do Music Hall přesvědčit, zda máme pravdu, hned 2. září, budeme velmi potěšeni. A muzikanti s námi!

P. S.: Přesnější popis cesty do Music City a vše o Notování se dozvíte na jeho webových stránkách

https://www.notovani.cz/.

Rada Notování

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010