Poslouchat country znamená žít country . . .

Nemilá zpráva - Epíci přišli o Lukáše

19.07.2010 07:44

Když jsem psal komentář o Předzahradě v Lipníku, uvedl jsem, že kapela Epy de Mye nebyla kompletní, chyběl Lukáš Kazík, který laboroval se zdravím. Když jsem psal tuto reportáž, nevěděl jsem, že zdravotní problémy budou natolik silné, že Lukáš Kazík bude muset své působení v kapele Epy de Mye úplně zastavit.

Je to smuténka, ale život jde dál. Oficiální prohlášení napsal Honza a Lucka, tak jen cituji . . .

Když jsme se skupinou Epy de Mye 16. března roku 2005 svým čtvrtým veřejným vystoupením zvítězili v krajském kole Porty ve Strakonicích, začala naše relativně úspěšná euforická cesta vzhůru. Byli jsme vyjukaní, ze všeho překvapení, neuhlazení, nesehraní a plní nadšení. Podstatnou měrou s námi prožíval a podílel se na kapelním životě, úspěších i nepříjemných okamžicích kytarista a zpěvák Lukáš Kazík.

Řízením osudu s námi náš bard 26. června 2010 odehrál v Řevnicích poslední koncert. Opět na Portě, tentokráte jsme byli hosty. Byl to krásný koncert s výtečným zvukem, důstojným prostředím, světly a amfiteátrem plným opravdových diváků. Jsme za to rádi. Lukášovo zdraví mu bohužel neumožňuje nadále pokračovat v náročné cestě, po které jsme se vydali. Zůstáváme s ním nadále v kontaktu a zároveň hledáme jak se s touto změnou vypořádat.

Několik koncertů jsme odehráli ve dvou, zkoušeli jsme obohatit zvuk Epy de Mye o cajón našeho kamaráda Vojty Koláře a velmi nadějně se rýsuje nová souhra s nezaměnitelným Dušanem Vainerem. Nevytváříme zatím žádné vize do budoucna, snažíme se co nejpřirozenější cestou nahradit nebo překlenout jemná a zpřetrhaná vlákna, ze kterých bylo naše trio utkáno. Možná nás i vás čekají překvapení, ale takový je život a chuť jít dál je velmi silná.

Na podzim máme domluvené první návštěvy studia a i za těchto podmínek se chystáme k vytvoření druhého alba Epy de Mye, které by mělo vyjít koncem jara 2011. Doufejme, že se vše podaří a že to, co někdy způsobuje jeteli lístek navíc nás neopustí.

Vaši Honza a Lucka z Epy de Mye.

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010