Poslouchat country znamená žít country . . .

Na moll 27.04. 2011 - Olin Nejezchlaba a Kybabu

27.04.2011 11:15

Znovuzrozený pořad Na moll a Olin Nejezchleba jako hudebník a autor mnoha projektů Vám tentokrát představí svou novou kapelu Kybalu. Malou pozvánku na vysílání CT přijměte převzatým textem z PR podkladů  . . .  cituji

V tomto vydání pořadu Na moll se představí Kybabu, nová kapela Jaroslava Olina Nejezchleby. Violoncellista (a baskytarista) Jaroslav Olin Nejezchleba je rodák z jižní Moravy, který po zkušenostech v cimbálové muzice a po studiu na konzervatoři v Brně odešel do Prahy, kde se stal nejprve členem folkrockové skupiny Marsyas a poté rockových ETC? v čele s Vladimírem Mišíkem. 

Hostoval na deskách řady dalších kapel, je členem volného sdružení Blues Session, tria Ivana Hlase nebo skupiny Njorek, která hraje moravské lidové písně ve složení violoncello, kytara a citera.

Na začátku roku 2010 vydal Nejezchleba u příležitosti svých 50. narozenin své první autorské písničkové CD Noční lov, na kterém se představil jako autor osobitých textových výpovědí a vkusný písničkář. Až po vydání alba vznikla současná formace Kybabu, která hraje právě Nejezchlebův autorský repertoár.

Jejími dalšími členy jsou kytarista Norbi Kovács (který s Nejezchlebou album natočil) a bubeník Šimon Kotek. Druhým hostem pořadu bude brněnská skupina Quanti minoris v čele s milovníkem historických nástrojů a středověké poezie Zdeňkem Němečkem. Na svém kontě má vítězství z Porty i hlavní cenu na Mohelnickém dostavníku, a to přesto, že na těchto velmi tradičních festivalech vystupuje s rockovou rytmikou. Svůj styl Quanti minoris pojmenovali ?hrad rock? ? tedy ?hradní rock?.

Formou krátké reportáže pak nahlédneme na zkoušku divadélka Anička a Letadýlko, jehož duší je Anička Duchaňová, 31letá herečka, absolventka oboru herectví alternativního a loutkového divadla a členka skupiny Jablkoň.

Představíme si nové písňové album Království, které soubor Anička a Letadýlko právě vydává ve spolupráci se skupinou Jablkoň a které je hudebně-dramatickým přepisem stejnojmenného představení o malé holčičce Emě, která sestoupí do podzemního království květin, aby poznala jedno z největších tajemství.

Vysílání: 27.4., 23.50 hod., ČT2
Opakování: 01.5., ČT2., 02.5., ČT2

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010