Poslouchat country znamená žít country . . .

Mobilní trampské muzeum

29.05.2010 16:10

Tramské hnutí se datuje v českých zemích od roku 1918 a trvá dodnes. Proto je v celku s podivem, že toto významné hnutí nemá v českých zemích žádnou stálou expozici, muzeum, které by bylo možno navštívit a kde by se zájemci o tramping a trampování mohli dozvědět vše podstatné včetně dobových reálií.

Snad jenom v regionálním muzeu v Jílové u Prahy je část expozice věnována trampingu, ale pouze z oblastního regionu tedy trampingu z okolí Berounky. Celou záležitost se snaží napravit přátelé z Horního Jelení a především Jiří Fred Jedlička se svými kamarády, který se vedle organizování festivalu trampské písně (dneska spíše Jarda Kubík) především věnuje záchraně cených trampských reálií, včetně rozsáhlého archivu písní, časopisů a jiných důležitých dat.

Fred připravuje a dneska má k dispozici mobilní trampské muzeum, jedná se o vybudování kamenného stánku právě v Horním Jelení.

Velkým počinem je ale již webový prostor a stránky Kamarádů festivalu tramspké písně, https://www.kftp.cz/index.htm kde je k dispozici rozsáhlý archiv a to především

Trampských písní, dále archiv trampských písničkářů, archiv tramspkých časopisů a celá řada dalších informacíů. Kdo má rád trampskou muziku a chce se o ní dozvědět více být tzv. in, má tyto stránky ve svém seznamu oblíbených odkazů

 

 

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010