Poslouchat country znamená žít country . . .

Markéta Irglová právě nahrává na Islandu své druhé sólové album.

21.04.2012 13:36

Anar je první sólové album české držitelky Oscara Markéty Irglové, momentálně usazené ve Spojených státech. Na albu se jako spoluproducent a hudebník podílel Markétin manžel Tim Iseler. Název Anar pochází z perštiny a znamená granátorvé jablko.

A druhé CD nahrává Markéta na Islandu a již ťeď se mohou fanoušci na něj těšit.

Na rozdíl od spolupráce s Glenem Hansardem jsou Markétiny autorské písně logicky postavené především na klavírním doprovodu, v tomto duchu byla natočena celá první deska. Síla Markétina hlasu tkví vůbec v tom, jak dokáže rozvinout silnou melodii z ticha a jak umí udržet napětí i s minimem prostředků.

Jak známo Markéta Irglová (Iselerová) se proslavila po boku Glena Hansarda, kdy v roce 2006 Irglová a Hansard vydali společné album jménem The Swell Season v hudebním vydavatelství Overcoat Recordings. Společně také účinkovali v irském hudebním filmu Once z roku 2006, pro který také složili a nahráli hudbu. Za romantickou píseň Falling Slowly z tohoto filmu získali Oscara za rok 2007. Film se proslavil poté, co získal cenu diváků na filmovém festivalu Sundance 2007. 3. března 2008 získala Markéta cenu Akademie populární hudby pro Objev roku.

Oscar je samozřejmě v životopisu umělce úžasná položka. Pro Markétu Irglovou však není zisk prestižní ceny jednoznačnou výhodou. Ano, díky světovému turné, které po úspěchu písně Falling Slowly následovalo, se měla možnost rozkoukat na světových pódiích a odnést si z kolotoče hudebního byznysu to pozitivní. Současně však musela a bude muset dokazovat, že ve dvojici s interpretačně silným a autorsky originálním Glenem Hansardem nebyla jen do počtu. Od „vokálního křoví“, které Hansardovi dělala v začátcích spolupráce, se přes období, kdy byla suverénní polovinou dua, propracovala nyní k samostatné práci, posléze k prvnímu autorskému albu, natočenému s vlastní kapelou a teď tedy pracuje na albu druhém.

Markéta od roku 2010 žije v New Yorku. V červenci 2011 se Markéta Irglová v USA vdala za amerického baskytaristu Tima Iselera. Svatba byla v Chicagu a obešla se bez hostů. Jmenuje se podle manžela - Iseler, vystupuje ale pod rodným jménem Irglová.

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010