Poslouchat country znamená žít country . . .

Ladislav Huberťák Kučera, letos 60 sátiletý

21.06.2010 10:24

Huberťák má šedesát

Ladislav Huberťák Kučera (* 29. dubna 1950) je český kytarista, písničkář, zpěvák a výrobce kytar. Do konce 70. let 20. století byl členem skupiny Termiti. Od roku 1980 je členem trampské skupiny Hop Trop, pro kterou složil většinu písní, a ve které hraje na kytaru a zpívá společně s pány Jaroslavem Samsonem Lenkem a Jaromírem Šroubem Vondrou. Je vyučeným výrobcem kytar v Lubech u Chebu - vyrobil mnoho kytar pro známé muzikanty (Vlasta Redl, Věra Klásková ad.).

Termiti se představili na Portě jako trio vojáků základní služby. Člověk by si na to ani nevzpomněl, pokud by si nepamatoval jednu jedinou písničku, která okamžitě zlidověla; takové zázraky se stávají opravdu jen výjimečně. Tou písničkou byly Tři kříže. Harmonicky chytře postavená písnička s chytrým textem s momentem překvapení. Autorovi bylo tehdy dvacet.

V roce 1980 se vcelku náhodně sešli u Kučerů v kuchyni pan domácí a Samson, kterému někdo doporučil za Huberťákem zajít. Pánové vytáhli kytary - a zjistili, že jim to náramně sedí. První jim to řekla paní Kučerová. Pánové si tehdy řekli Hop nebo trop - a přihlásili se na Portu. To ostatní už znáte.

Co ale možná nevíte je, že Hoptropáci hrávali mj. i Tři kříže, písničku, kterou znal Samson od malička. Nevěděl ale, kdo je jejím autorem, taková už byla míra zlidovění. A když na to po létech přišla řeč, Samson nemohl uvěřit.

Huberťák ale těch pecek napsal v dalších letech veliké množství.

 

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010