Poslouchat country znamená žít country . . .

Křest nového CD skupiny Relief That´s Not For You

19.11.2011 10:42

V sobotu, 22. října, v Žižkovském divadle Járy Cimrmana, ve svatostánku chytrého humoru, se našlo v hledišti jistě mnoho příznivců tohoto českého génia, nicméně důvodem, proč se tu diváci sešli, byl koncert bluegrassové skupiny Reliéf.

 

Chystala se tu pokřtít nové řadové cédéčko That´s Not For You. Dlouho očekávané, neboť od poslední řadovky Suburban Street uplynulo již osm let. Materiál pro novou desku sice měli, kmenový autor Reliéfu Zbyněk Bureš nové písně psal, a některé z nich jsme během posledních let slýchali, ale natočili je na desku až letos. A to díky podnětnému přání Jaromíra Kánského, majitele varhanářské firmy z Krnova, který své přání podpořil sponzorskými penězi a bluegrassového muzikanta Jaroslava Luňáčka, podnikatele z Týna nad Vltavou, druhého sponzora. Oběma pánům a dalším, kteří vznik desky podpořili, za Reliéf s úctou a láskou poděkoval Jiří Holoubek.
 
A když křest u Cimrmanů, tak samozřejmě s humorem, který nechyběl průvodci mluveným slovem Jirkovi Holoubkovi a už vůbec ne kmotrovi CD Ivanu Mládkovi. Reliéf jej „banjobandově“ doprovodil v písničce Láďa jede lodí a pak už přišly na řadu písničky z nového céda, včetně titulní That´s Not For You. Zbyněk Bureš je nejen autorem většiny písniček, ale také sólovým zpěvákem sametově zabarveného hlasu velkého rozsahu. Burešovy melodie mají charakteristický rukopis a dávají prostor vyniknout vokální bravurnosti čtveřice, která patří interpretačně do absolutní špičky našeho, ale i evropského bluegrassu. Už na koncertě mě zaujaly skladby Dear Shelly, Morning On Your Pillow, úvodní Alone With The Blues, Of Course Him či dvě instrumentálky, kterými na CD přispěli Tomáš Dvořák a Pavel Peroutka. Potěšily i starší věci, včetně dvou „acapelovek“, nebo jedna z mála převzatých písniček Ready For The Times, která mi tolik evokuje báječnou atmosféru strakonických Jamboree.
 
Co dodat. Výtečný Reliéf, báječný koncert, vynikající zvuk Petra Michala! A skvělá, ryze autorská deska!
 
článek je převzat ze stránek FolkTIme, autor Džexna, fotečky a ukázku můžete najít zde

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010