Poslouchat country znamená žít country . . .

Jak to vypadalo v Písničkovém vlaku ?

04.10.2010 18:12

Na Písničkový vlak, který vyjel uplynulý pátek na trati Praha - Dobříš jsem Vás upozorňoval na jiném místě těchto stránek. Nahlédněte do atmosféry vlaku na krátkém videu  . . .

Ze stránek Avalonu přináším neupravenou citaci  . . .

Rekordní účast na Písničkovém vlaku
Je to k nevíře, ale do obyčejného vagónu brdské lokálky na trati Praha - Dobříš, která vyjela tento pátek, se vešlo 105 trampic a trampů.

Samozřejmě s patřičným množstvím různé bagáže, kytar a dalších hudebních nástrojů, aby v poloze „trampská sardinka“ vydrželi hrát a zpívat celou cestu.

Počasí nám po několika předcházejících deštivých dnech přálo a proto se u pátečního ohně, ke kterému jsme se z nádraží odebrali, vydrželo hrát do časných ranních hodin. V sobotu jsme se rozprchli do různých končin podzimních Brd.

Poděkování patří všem účastníkům Písničkového vlaku za perfektní atmosféru.
Příští Písničkový vlak - v pořadí již devátý - vyjede příští rok a to opět začátkem října.
Přesný termín včas upřesníme.
 
KRÁTKÉ VIDEO z pátečního Písničkového vlaku je na

https://www.youtube.com/watch?v=qdQ6_565ado

 
Za pořádající redakce Puchejře a Brdské vločky.
Tony A.

Tony svůj článek na FT ještě rozvinul, tak ho tu máte celý ze stránek Folk Time . . .  cituji

Jsou dny, kdy navzdory zaručeně dobře informovaným sejčkům, hlásajících konec trampingu v Čechách (případně na Moravě, Slovensku), se nádraží zelenají.
Jedním z těchto dnů byl i pátek 1. října, kdy redakce Puchejře a Brdské vločky uspořádaly již osmý Písničkový vlak, jedoucí po brdské trati Praha - Paříž - Dobříš. Díky včasné reakci Českých drah, které připojily další vagón a zvýšily tím jejich počet na dva, mohla lokálka odjet bez pocitu viny, že zanechává na perónu nešťastné cestující, rvoucí si vlasy nad tím, že nejsou trampy, ale obyčejnými paďoury, neboť trampů se sešlo 105 i s bonusem čtyř psů. Samozřejmě i s patřičným množstvím různé bagáže, kytar a dalších hudebních nástrojů, aby v poloze „trampská sardinka“ vydrželi hrát a zpívat celou cestu.
Písničkový band v Písničkovém vlaku
foto: Michal Kupsa - Kapsa
Ano, je to tak, celé toto ohromné množství lidí a výstroje se vešlo do jednoho malého včasně připojeného vagonku a to bez ztrát na životech. Navíc přítomnost velkého množství hezkých trampek rozveselila tváře drsných trampů, a když spustil vlakový band složený z mnoha kytar, houslí, ukulele, banja i fléten svůj koncert a lokálka vyjela do tmy, nechávající za sebou světla velkoměsta, nebylo co řešit.
Vlakový personál, posílen o mimořádného „styčného důstojníka pro kontakt s trampy“ s napětím očekával, zdali padne večerní rosa, což by znamenalo, že přetížené mašince by v lesním a hlavně ve stoupajícím úseku mezi stanicemi Klínec a Bojov podkluzovaly kolečka a velevážené trampstvo by muselo vystoupit a pomoci s tlačením.
Nestalo se tak, což je na druhou stranu docela škoda, neboť by šlo celkem o nevšední zážitek. Ale, snad není všem Písničkovým vlakům konec.
Sladkou mňamkou byly pekáče domácích buchet, které napekla moje máma a které slavily opravdu velký úspěch.
Po příjezdu do Dobříše se pokračovalo na tradiční potlachoviště, jen dlouhá řada obáglovaných postav jdoucí setmělým sídlištěm vstříc brdským hvozdům polekala několik zde bydlících občanů.
Počasí nám přálo. Ačkoliv byl les po skoro týdenním pršení mokrý jak houba, na samotný oheň, kolem kterého jsme seděli, hráli, jedli a pěli tklivé trampské songy až do časných hodin, již nepršelo a v sobotu, kdy jsme se rozdělili do skupinek, jdoucích dál svým vandrem, dokonce svítilo slunce.
Poděkování patří všem účastníkům Písničkového vlaku za perfektní atmosféru.
Příští Písničkový vlak - v pořadí již devátý - vyjede příští rok a to opět začátkem října.
A takto se v Písničkovém vlaku zpívalo...

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010