Poslouchat country znamená žít country . . .

Hrádecké folkové léto – 17.08. – 18.08.2012

07.08.2012 17:50

Hrádek na Nisou, to určitě není lokalita, kam to máme nějak blízko. Ba spíše pro nás, Moraváky, na druhém konci republiky, ale pokud se na mapě festivalů objeví nové jméno, místo, nový – tedy první ročník festivalu, pak jde o to „uvést ho“ do světa svých známějších „kolegů“.

Hrádecké folkové léto se koná letos poprvé. Hrádecké od Hrádku a pokud se podíváte do programové nabídky, mají organizátoři hned na první ročník „nabito ostrými“. Bratři Nedvědové, HOP TROP či Kamelot, to jsou jména, která fanoušek žánru nikdy nemůže ignorovat a naopak zbystří velmi rychle.

Festival je hned od prvního ročníku dvoudení, místo konání je areál autokempu Kristýna u Hrádku nad Nisou. Lokalitu neznám a ani v Hrádku jsem již chvíli nebyl, nic méně letmý pohled na mapu říká, že autokemp se nachází u vodní nádrže Kristýna hned na periferii městečka a vlastně se nedá zabloudit.

Pátek je ve znamení čtyř účinkujících -  Anýz, Pepa Štross (psal jsem o něm v posledních dvou příspěvích – Tovačovský Portál a Žalmanův Kyjov), bratři Nedvědové a skupina HOP TROP. Začíná se od  18,00 hodin a oficiální program bude nejspíše do 22,30. Areál autokempu ale přímo vybízí k dalšímu neformálnímu hraní – oheň a jamování, to patří k sobě.

V sobotu se bude pokračovat od 13,00 hodin a zahrají postupně skupiny Hluboké nedorozumění, Vasilův rubáš, Koňaboj, Kamelot, Fajnbeat, Jarret, Pavel Houfek band a skupina Trosky. Tedy opět velmi silná sestava a dramaturgicky takový hudební perkelt. Co kapela, to samostatný hudební kousek žánru a to vše propojeno kořením života.

Od folkovo trampského ladění skupiny Hluboké nedorozumění, přes nezařaditelné písně skupiny Vasilův rubáš, které nejspíše zaujmou všechny, world muzikový Koňaboj, folkrockový Jarret, moderní country kapely Trosky, Fajnbeat či Houfek Band – to jsou další odnože festivalového hraní. No a Kamelot asi není třeba představovat nikomu, ikdyž jeho současnější akustickou podobu možná ještě všichni neznají.

A opět sobotní večer, ohně a hraní až do rána– tak to alespoň organizátoři Hrádeckého folkového léta slibují.

Co mne zaujalo, je možnost si zakoupit e-vstupenku i s možností rezervace místa. Alespoň to z naznačeného předprodeje vyplývá, že prostě místo budete mít rezervováno. Což je u festivalů našeho žánru určitě netradiční přístup a spíše vyjímka. Ve volbě místa měl návštevník festivalů našeho žánru vždy "volnou ruku".

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010