Poslouchat country znamená žít country . . .

Houpací kůň

02.07.2010 10:08

Výsledky soutěže Houpací kůň, která proběhla na festivalu Okolo Třeboňě

V pátek 25. června v pravé poledne odstartoval písničkář Xindl X 19. ročník hudebního festivalu Okolo Třeboně. Jednou ze scén Okolo Třeboně je soutěž pro méně známé kapely, Houpací kůň. Oproti předchozím čtyřem ročníkům se letošní jubilejní pátý konal na Masarykově náměstí.

Porotě ve složení Alena Binterová, Tomáš Hrubý a Fero Grebeči se představilo šest kapel. Do soutěže nominovaný Mladý dynamický kolektiv band z Plzně z důvodu pozdního příjezdu nesoutěžil. Zbylých „šest statečných“ tvořili: 9. patro (Praha), Çava (Praha), Leporelo (Brno), Nevermore&Kosmonaut (Brno), Passage (Praha) a Yantar (Břeclav). Z této šestice určila výše jmenovaná porota následující pořadí. Na krásném třetím místě skončila, z diváckého hlasování s rovnými 100 hlasy postoupivší skupina Passage. Stříbrnou medaili získalo brněnské Leporelo a vítězem Houpacího koně 2010 se stala pražská Çava. Vítěz Houpacího koně si kromě skleněné ceny a poukazu na odběr zboží v Melodii Voříšek v Českých Budějovicích zahrál na večerním koncertu Okolo Třeboně a dále si zahraje na příštím ročníku Okolo, Musicfestu v Přeštěnicích nebo na pražském FOLKomíně. Další z cen je recitál v Českém rozhlase České Budějovice.

Mezeru po nesoutěžícím Mladém dynamickém kolektiv bandu s krátkým blokem vyplnil moderátor odpoledne Jeroným Lešner a scénu Houpacího koně uzavřeli léty a soutěžemi protřelí Marien.


 

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010