Poslouchat country znamená žít country . . .

Honza Vyčítal

06.03.2012 01:20

 

8. března se Honza Vyčítal dožije 70 let (08. března 1942). Honza je český zpěvák, textař, karikaturista a autor kreslených vtipů a zde má hodně společného s Markem Čermákem. Určitě ho není nikomu třeba představovat. Jeho kreslené postavičky jsou stylově nezaměnitelné a doprovázejí ho celý jeho umělecký život stejně jako nazaměnitelné „r“.

Dnes již jediný z původní sestavy Greenhornů, zakládající člen. Byl a stále je hlavním textařem skupiny, kterou zároveň vede.Je autorem textů písní, které s Greenhorns zpíval Michal Tučný a Josef Šimek, některých písniček pro Mirka Hoffmana a Tomáše Linku, autor některých textů pro Hanu Zagorovou, Věru Martinovou.

Historii kapely mají Greenhorni perfekně rozčleněnu na svých stránkách, rok po roce lze číst, co podstatného se kdy událo. Taktéž zde najdete kompletní diskografii, přehled všech CD, LP, knihy a zpěvníky.

Kapela dnes vystupuje ve složení:

Milan Černý (basová kytara), Vašek Šváb (bicí), Jiří Zima (pedal-steelkytara), Jiří Panschab (banjo a akustická kytara), Medard Konopík (elektrická kytara, zpěv) a samozřejmě Honza Vyčítal, který pro potíže s levou rukou od roku 1999 nehraje na kytaru, na koncertech pouze zpívá a moderuje.

Kapela dnes již tak mnoho nevystupuje, pro mne jsou ale Greenhorni skupinou, na které jsem vyrůstal a kapelou, od níž mám snad všechny vydané desky, co kdy vyšly. Je pravdou, že nejlepší éra byla již hodně dávno, ale to zde hráli a zpívali hvězdy první velikosti – Josef Šimek, Marko Čermák, Tomáš Linka, Mirek Hoffmann a samozřejmě Michal Tučný.

Z frontmenů zůstal jen Honza Vyčítal, zbývá je popřát hodně zdraví a elánu.

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010