Poslouchat country znamená žít country . . .

Fort Yukon a jeho 395 občanů

31.03.2012 14:11

Zlatá horečka v Čechách, možná Vám to nezní příliš realisticky, ale pravidelní čtenáři webu ví, že jsem na akci, která proběhla v uplynulých dnech, upozorňoval a zval.

Akce proběhla a jak bylo popsal člověk namíru povolaný Michael Antony – Tony ve svém příspěvku, který z jeho stránek přejímám bez dalších úprav, cituji  . . .

Přesně na poslední zimní víkend, který se však tvářil jako květnový, dokonce možná i jako červnový, se po dvouleté přestávce uskutečnila povedená akce nazvaná Zlatá horečka, na kterou ze všech koutů Spojených států Českých, Moravských a Slezských dorazilo rekordních 395 občanů města Fort Yukon, nepočítaje v to kupu nejmenších dětí, které si o občanství žádat nemusely.

Celkový počet byl tedy dost přes čtyři sta.

Kromě krásného počasí, které Správní rada Fort Yukonu prozřetelně objednala již v průběhu loňského podzimu, byl pro pestrý dav zlatokopů, lovců, vojáků Unie, barových povalečů, indiánů, počestných živnostníků i přítulných dívek připraven jedinečný Saloon Y, diskrétní Casino Brist, „michelinská“ Vývařovna u Stařičkého šerifa, Trafico offico, Sirotčinec u dvou borovic, Cukrárna u mokasínu, indiánské dekové obchody a další provozovny, které jen stěží odolávaly návalu všech koupěchtivých zájemců, stejně tak jako zlatá pole podél Hořiny river.

Byl uspořádán závod psích spřežení, občas nějaký ten soudní proces, pokerový turnaj, soutěž v lukostřelbě, aukce uměleckých předmětů, nechyběla ani duchovní útěcha v místním kostele...

Prostě kolotoč nesčetného množství zážitků a taškařic.

Přímo na místě vycházel list Fort Yukon Express a občané města si mohli aktuálně pročíst i prohlédnout na fotografiích, co je nového. Případně v něm najít své maličkosti.

Většinu z těchto „atrakcí“ najdete na povedeném čtvrthodinovém videu Gold rush 2012 od pana režiséra, kameramana a střihače Kuby. K poslechu hraje skupina Trativod, která byla nepřehlédnutelnou ozdobou zlatého víkendu.

Sám Tony pak všem zájemcům nabízí k doslání Fort Yukon Express a to jeho páteční i sobotní vydání - stačí, když si napíše na mail: tony.avalon@seznam.cz  .

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010