Poslouchat country znamená žít country . . .

Folkové chvojení jež tento týden

16.06.2010 20:45

Nový východočeský festival folkové, trampské a country hudby se uskuteční již o nadcházejícím víkendu, 18. a 19. června 2010, ve Vysokém Chvojně u Holic. Amfiteátr v tamním lesním arboretu přivítá více než dvacet účinkujících, mezi kterými nechybí hvězdy jako Wabi Daněk, Žalman a spol, Robert Křesťan a Druhá tráva, Hop trop, Nezmaři s Miki Ryvolou anebo Schovanky, zaskakující za Věru Martinovou, která se pro nemoc z prvního ročníku omluvila. Hlavní část programu ale tvoří nejúspěšnějších mladých skupin v tomto žánru, vystoupí například Žamboši ze Vsetína – dvojnásobní držitelé sošky Anděla, chybět nebudou ani vítězové Porty a Zahrady z posledních let pardubičtí Marien, jihočeská Epy de mye, západočeská skupina Přelet M.S., ostravští I.C.Q. nebo Šántré z Prahy. Program doplňují další zajímavé formace jako Duo Ťuk, Berušky, Stráníci s Mírou Ošancem, Pavučina, Koňaboj, Domino, nebo třeba slovenská skupina Rolničky, páteční večer otevře bluegrassová Modrá nota.

Folkové Chvojení nese podtitul Festival plný člověčí muziky a pořadatelé vše směřují k tomu, aby zde vzniklo hudební setkání, které by zaplnilo citelnou mezeru po legendárním Slunovratu ve Svojšicích. Dramaturg festivalu Vít Troníček, kapelník skupiny Marien, říká: „Folková, trampská a country muzika je médii a hudebním průmyslem velice opomíjený žánr, přitom současná scéna je velice pestrá, vyrostla nová generace zajímavých autorů, kteří stejně jako písničkáři v osmdesátých letech minulého století vkládají do svých písní názory a glosy na současné dění ve společnosti, to vše na jednoduché melodice a úsporném hudebním doprovodu. Tento žánr nikdy nebyl jen o muzice, dává podněty k zamyšlení, probouzí lidskost a romantiku. Na Chvojení se nebude tančit a křepčit s pivem v ruce, ale poslouchat a zpívat dle slavného Nohavicova sloganu: Dokud se zpívá, ještě se neumřelo....“ Ostatně jedním z propagačním materiálů festivalu je i volně distribuovaný zpěvník s písněmi všech účinkujících, který můžete spolu s podrobnými informacemi o festivalu získat na internetové adrese www.chvojení.cz.

Akci pořádá královéhradecká agentura Art Favore Production, která má za sebou bohaté pořadatelské zkušenosti, například loni realizovala Operu NABUCO na Perštýnském náměstí v Pardubicích, ve spolupráci s pardubickou skupinou Marien a folkovým Duem Ťuk ze Žamberka. Stanování i občerstvení zajištěno, předprodej lístků v síti nádražních prodejen PONT.

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010