Poslouchat country znamená žít country . . .

Folk komín - 04.09.2010

03.09.2010 09:56

Již počtrnácté se letos, 4. září, uskuteční v pražském Středisku ekologické výchovy Toulcův dvůr hudební folkový festival FOLKomín 2010.

Festival si za uplynulých třináct ročníků získal své pravidelné návštěvníky a příznivce a svůj směr. Hlavním cílem dramaturgie festivalu je představit pražskému publiku to nejlepší z mladé generace nejen folkových písničkářů a skupin a citlivě je doplnit o ty, kteří jim prošlapávali cestu v uplynulých desetiletích. V minulosti tak na FOLKomíně vystoupili např. Vladimír Mišík, Vladimír Merta, Vlasta Třešňák s bandem, Jan Hrubý a Kukulín, Bluesberry nebo ostravský bluesman Pepa Streichl. Z těch mladších například dvakrát Andělem požehnaní vsetínští Žamboši, liberecký Jarret nebo médii oceňované písničkářky Žofie Kabelková či Martina Trchová. Pódium Toulcova dvora ochutnal i hranice folku překračující Ondřej Ládek – Xindl X.

V letošním roce se na FOLKomín vrátí Luboš Pospíšil se svou kapelou 5P, který v letošním roce slaví 60. narozeniny. Další z navrátivších je, svého času první dáma českého folku, Pavlína Jíšová. Ta s sebou přiveze svoji doprovodnou kapelu …a přátelé. Zážitkem by měl být i koncert dua Luboš Beňa – Matěj Ptaszek, specializující se na hudbu mississippské delty. Duo Beňa – Ptaszek se stalo Objevem roku 2009 firmy Hohner – největšího výrobce foukacích harmonik na světě. Z dalších účinkujících připomeňme např. Jardu Matějů, bývalého člena jihočeských Nezmarů, historizující folk přiveze plzeňská Strašlivá podívaná. Zástupci folkrocku budou pražské formace Načas a Hromosvod. Svůj prostor na FOLKomíně dostanou i další účinkující, např. vítězka Folkového kvítku Jana Věnečková, vítěz Houpacího koně z Třeboně Çava, stříbrní z Notování 2010 Kámen úrazu či Jarabáci. O jistě skvělý zvuk se postará tým Páji Jindráka.

 

 

 

 

V rámci Toulcova dvora si můžete např. prohlédnout farmu, kterou je toto ekologické centrum známé nebo ochutnat různé, „nejen ekologické“, občerstvení. Pokud se na FOLKomín chystáte, nechte doma prosím svá plechová vozítka a doražte pomocí MHD. Zastávka Toulcův dvůr je na trase autobusu č. 177, který přetíná všechny linky pražského metra nebo necelých deset minut pěšky je tramvajová zastávka Na Groši.

Festival začíná ve 13 hodin a předpokládaný konec okolo 21 hodin.

Vstupné pro dospělé činí 150,- Kč, pro děti, důchodce a držitele karet ZTP je 1,- Kč.

 

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010