Poslouchat country znamená žít country . . .

Fokový kvítek téměř za dveřmi

19.04.2012 12:41

První velká festivalová akce, která vychází z dlouholeté tradice. Začátek května, Konopiště, Jirka Hopp a Folkový kvítek – letos proběhne již 21. ročník a to v sobotu 12. května od časných dopoledních hodin – první kapela bude na podiu hrát již v 10,00 hodin.  

Folkový kvítek je festivalem, ale hlavně i finálem  autorsko-interpretační soutěže zaměřené na hudební žánry: folk, country, folk-rock, bluegrass, gospel a příbuzné žánry, kde se utká 12 finalistů, kteří postoupili z pěti předkol (Západočeské - sever, Západočeské - západ, Východočeské, Severočeské, Jihočeské, Středočeské – Pražské, ostatní soutěžící byli hodnoceni v rámci ústředního kola na základě poslechu zaslaných nahrávek) a ze kterých vzejde nový „Folkový kvítek“.

Celá soutěž a finále má svá pravidla, obecně se jedná o kategorii do 18 let, podmínkou je vlastní autorská tvorba a to jak textová, tak hudební. Na Folkovém kvítku se v minulosti objevila již celá řada interpretů, kteří dneska představují řadu kvalitních kapel a muzikantů žánru.

Vedle soutěžících si dramaturgie festivalu ale připravila pro návštěvníky celý festivalový program, který je z dramaturgického pohledu velmi pestrý. Uslyšíte Stráníky s jejich krásnými písněmi, mnohdy převzaté melodie s českými texty a charismatickým hlasem Luboše a Verunky, pardubickou Lokálku a jejich parodie na všelidová témata, manžele Marianovi, Nezmary s Miki Ryvolou, Pavla Dobeše s Tomášem Kotrbou, Spiritual Kvintet, Druhou trávu s Robertem či plzeňský COP.

Večer publikum rozparádí Semtex a Berušky a hlavními taháky večera bude jistě Tomáš Klus, Žalman či Hop Trop, závěr patří Děda Mládek illegal band. To vše doplněno o vystoupení 12 finalistů, jejich hodnocení a nakonec i vyhlášení vítězů.

Celá akce je umístěna již řadu let pod zámek Konopiště k rybníku, do přírodního amfiteátru Konopiště s podiem a příslušným zázemím. Těm, co dorazí autem slouží velké parkoviště cca 10 minut od areálu určený návštěvníkům Konopiště, zázemí s WC či občertvením je tradiční a to jak v samotném areálu, tak před jeho branami.

Tak lze jen držet palce, aby bylo počasí přívětivé, začátek května je stále ještě teplotně  svými rozmary dost nestálý.

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010