Poslouchat country znamená žít country . . .

Festival Slunce ve Strážnici již příští víkend

08.07.2010 07:25

Černohorský Festival Slunce Strážnice 2010 se letos uskuteční ve dnech 15. až 17. července 2010 po jedenácté. Festival Slunce se od počátku snažil bořit hranice nejen v hudebních stylech, ale i mezi národy, přinést divákům vždy něco navíc.

Předešlé ročníky festivalu se setkaly se zájmem diváků i médií a festival tak zakotvil mezi největšími hudebními festivaly konanými na území České republiky. Proto doufáme, že i ten letošní jubilejní ročník zaujme ještě více diváků, právě svým vyhraněným koncepčním přístupem k dramaturgii.

Festival bude i letos rozdělen do tří odlišných programových dnů.  Novinkou festivalu je scéna na Náměstí Svobody ve Strážnici, kde se 15.července uskuteční koncert nazvaný „Festival Slunce městu Strážnice“. Vstup na tento koncert je zdarma a vystoupí česko-slovenské bluesové duo Beňa & Ptaszek, písničkář Pavel Helan a Kapela, skupiny WB Band a Luboš Javůrek Band.

Další dva festivalové dny tohoto multižánrového festivalu se budou tradičně odehrávat v prostorách zámeckého parku ve Strážnici, který příjemně dotváří atmosféru celé akce.  V pátek 16.července od 18 hodin vystoupí na koncertě s „folkovým laděním“ Petr Bende a Band, Anděly oceněné vycházející hvězdy Tomáš Klus a Xindl X, ale také stálice naší folkové scény - skupiny Hop Trop, Folk Team a Poutníci či písničkář Slávek Janoušek s Lubošem Vondrákem.

V sobotu 17.července se divákům již od 15 hodin v „folk-rockovém ladění“ představí skupiny The Pale (Irsko), v Berlíně žijící The Roads (USA/CZ), legendární Blue Effect /unplugged/, Fleret, Pozdní sběr, Jarret a další...

Festival se uskuteční za pořadatelské účasti brněnského hudebního vydavatelství FT Records ve spolupráci s městem Strážnice a Národním ústavem lidové kultury ve Strážnici.

Veškeré informace o festivalu, naleznete na webových stránkách festivalu  www.festival-slunce.cz

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010