Poslouchat country znamená žít country . . .

Dvě knížky s folkovou tématikou

02.05.2010 12:24

Ti, kteří sledují dění na scéně jistě zaregistrovali, všem ostatním mohu doporučit následující dvě publikace k přečtení či jen k nahlédnutí.

Tou první je kniha Jiřího Vondráka s názvem Legendy folku a country s podtitulem - jediný téměř úplný příběh folku, trampské a country písně u nás.

Kniha z vydavatelství JOTA Brno vyšla sice již v roce 2004, ale je stále velkou pokladnicí informací k dané problematice u nás. Celkem ve dvanácti kapitolách se dozvíte  o folkové, trampské a country písni u nás téměř vše podstatné a to mapováno v období od roku 1965 až po magický rok 1989.

Druhou publikací je kniha Vladimíra Vlasáka - Folkaři - báječní muži s kytarou, kteří psali dějiny.

Tato kniha je počinem vydavatelství Daranus a vyšla v roce 2008 a je velmi podrobnou kronikou všeho podstatného, co se dělo na hudební scéně od let 70 - po léta devadesátá. Sám autor ve své předmluvě charakterisuje, že kniha není zdaleka jen o folku, ale mapuje opravdu celé hudební dění druhé poloviny minulého století.

Popisuje především silnou generaci písničkářů, která vstoupila na scénu v 80. letech - patřili k nim především Jaromír Nohavica, Karel Plíhal, Pavel Dobeš, Slávek Janoušek, Vlasta Redl, Robert Křesťan, stejně tak i generaci Karla Kryla, Jaroslava Hutky, Vlasty Třešňáka, Vladimíra Merty, ale i Pavla Žalmana Lohonky, Wabiho Daňka či Jana Nedvěda.

Ikdyž jaro proudí v plné síle a kniha spíše sedí pro zimní dlouhé večery, najděte si čas ať již dříve nebo později a knihy si alespoň prolistujte. Je zde spousta informací, které jste nevěděli a nebo jen cítili.

 

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010