Poslouchat country znamená žít country . . .

Dobrá jablka z Jablkoně

22.01.2013 09:53

 

Jablkoň – Michal Němec – kontroverzní muzika a nebo šílenství či prozření. Pokud sem chodíte pravidelně, o Jablkoni jste se mohli dočíst řadu příspěvků (pokud pravidelně nechodíte a zajímá Vás to, stačí do vyhledávače na webových stránkách zadat název Jablkoň).

Zda ta Jablkoň či ten Jablkoň o tom jsem psal několikrát a sděloval, že ani Jablkoň v tom nemá jasno. Zda velká či malá Jablkoň, zde je přece jen jasněni.

Každopádně Jablkoň stojí za poslech a především živý poslech, protože ten je zcela nenahraditelný. Michal Němec je znám svým projevem a ten prostě na CD zachytíte jen tak z 30 %.

A dneska má našinec velkou šanci vidět a slyšet Jablkoň na vlastní oči a uši.

V Zelenáčově šopě dnes – 22. ledna 2013 bude Jablkoň rozdávat svá pomyslná jablka = písničky pro radost všech těch, kteří mají rádi rozmanitost, creativitu a zcela netradiční pojetí hudebního projevu.

A zbytek textu přináším tak, jak je uvedeno na webu Šopy, autora neznám, ale zdroj je uveden, to pro ty, kteří ještě neví. . . 

Jablkoň je česká alternativní skupina, která byla založena již v roce 1977, a to triem: Michal Němec, Ingo Bellmann a Ivan Podobský.

Už od počátku kapela nepatřila do žádné "škatulky", a tak si užila vystoupení na všemožných festivalech, ve všelijakých klubech.

V osmdesátých letech počala kapela spolupracovat s Petrem Wernerem (zvukař), který se postupem času stal právoplatným členem seskupení.Debutové album Devátá vlna vyšlo a kapelu zaregistrovalo širší publikum, včetně médií samozřejmě.V roce 1989 byl do kapely přibrán Martin Carvan.

Devadesátá léta zaznamenala mimo jiné i úspěchy za hranicemi (Belgie, Holandsko, Německo...) Jablkoň začal spolupracovat s virtuosem Jaroslavem Svěceným - výsledkem bylo album příhodného jména - Jablkoň & Svěcený.Navázali kontakt ale také s Filmovým symfonickým orchestrem FISYO a vzniklo album Symfinický Jablkoň. Tento projekt byl zaznamenán Českou televizí a odehrán na festivalu ve Frankfurtu (zopakován potom v pražském Paláci kultury).Ingo Bellmanna nahradil hudebník Ďusa Burmeč, o pár let později Ďusi Burmeče nahrazuje Johnny Jůdl. Ivana Podobského (bicí) zase vystřídal Petr Chlouba.Mezitím vyšla alba Machalaj (průřez dosavadní činnosti) a písničková deska Písničky.Do audiotéky Jablkoně si fanoušci přidali folkovou desku Bláznivá a další výsledek spolupráce se Svěceným - Mumlava. A později další písničkové album Cestující v noci.

Jablkoni prvně spolupracují i na filmové tvorbě a spolu s Němcem komponují hudbu k dramatu Smradi režiséra Zdeňka Tyce.

V roce 2004 vyšlo vánoční album Hovada Boží a později Symfonický Jablkoň vystupuje na několika koncertech ve spolupráci s Brněnskou filharmonií a Hradeckým symfonickým orchestem.A skupina se konečně dočkala významného ocenění Anděl (konkrétně právě za již zmiňované vánoční CD).

A pak kapela vnáší do své hudby něco zcela nového. Ženský element - Aničku Duchaňovou.Svou dosavadní tvorbu shrnuli na CD a DVD Oslava, které pokřtili v paláci Akropolis.

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010