Poslouchat country znamená žít country . . .

Další Žambochovo píchnutí - Basama s fixama či Zavřou nás všechny

21.02.2012 02:10

Zdá se, že se Honza rozhodl zcela jednoznačně skoncovat se svojí závislostí na pracovním poměru a když to nejde uměním a vážnou písničkou, kterou oceňují odborníci, ale prostý lid moc nekupuje, tak do toho pere z druhé strany.

Stále mne straší v hlavě myšlenka, je lepší snažit se věci změnit pravdivými informacemi a nebo říkat to, co chce slyšet většina. Ono pak na pravdě moc nezáleží, hlavně když se lidé baví. Ale Honzovy poslední postřehy jsou určitě povedené a především aktuální.

Na straně třetí – satirické glosy v podobě hudebního projevu začínají mít svoji renesanci. Po Nohavicově Milionáři, Ladovské zimě a posléze Vrtuálkami 1 či 2 se připojil z druhé strany Tomáš Klus s PánuBohu do oken a teď Honza Žamboch.

Vzkaz Jarku Nohavicovi ihned doplnil dalšími písněmi, které mají namířeno již jiným směrem. Basama s fixama či Zavřou nás všechny či Počítání mrtvých ale každopádně reagují na dění právě těchto dnů.

Zdá se, jakoby se do folku začal vracet svěží vítr....

A pro ty, kteří jsou teď trochu mimo mísu patřičné dovysvětlení . . .

Honza Žamboch se třemi písněmi vyjádřil k atuálnímu dění. Skladba Pane Nohavico na melodii Nohavicovy Pane prezidente glosuje současnou neveselou situaci těch muzikantů, kteří nejsou na vrcholu, ačkoli mají za sebou řadu důležitých úspěchů. Píseň Zavřou nás všechny je reakcí na pokusy o novou legislativní úpravu a mezinárodní dohody týkající se stahování hudby z internetu. A písňová glosa Basama s fixama reaguje na kauzu řidiče Romana Smetany, který má jít do vězení za té, že přimaloval politikům tykadla a odmítl vykonat obecně prospěšné práce. Všechny tři nové písně od Žambochů najdete na webu kapely.

 

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010