Poslouchat country znamená žít country . . .

Bruntálské indiánské léto – 15.09.2012

11.09.2012 15:31

Desátý ročník s klasickým podtextem – folk-country-bluegrassový festival. Přesto se jedná o tradiční akci s tradičním termínem - 15. září 2012 od 13,00 do 22,00 hodin a záleží jen na počasí, kde se nakonec vystupující a diváci potkají – viz dále.

Cílem festivalu je představit návštěvníkům vybrané místní i regionální  skupiny ve stylu folk, country a bluegrass a jednotlivé žánry. To vše za lidové 100 Kč vstupné.

Festival má několik zvláštností, tou první, že má připravenu suchou a mokrou verzi.

Pokud bude přijatelně, vše se odehraje na terasách v zahradách bruntálského zámku, pokud bude nevlídnou, bude vše v Městkém divadle, takže návštevníky vlastně předpověď počasí může zajímat pouze z pohledu lépe a teple se obléci a nebo spíše do divadla.

Tou druhou je přímý internetový přenos. Alespoň takto to organizátoři na stránkách festivalu slibují. Jsou zde k dispozici záznamy z předchozích ročníků a letos (možná bylo i loni, nevím) má být živě na netu. Určitě v době on-line spojení dobrý počin a propagace a možná nový začátek přežívání akcí, kdy právě sponzorované přenosy na netu umožní konat festival v reálu a přes net jej zprostředkovat celé řadě dalších diváků. Vše by pak zaplatila vkládaná reklama.

Tou třetí je, že za organizací stojí nově sestavená skupina Welcome Drink z Václavova, která se na scéně objevila loni a již letost sbírá ocenění z nejrůznějších akcí a tak nějak se k organizaci festivalu dostala - a nebo možná, nevím, jsou její členové vlastně dlouholetí spolupracovníci, kteří navíc vytvořili i Welcome Drink, ale to asi není až tak podstatné.

Program nabízí zajímavá jména – Pavla Dobeše, Poutníky, Nezmary, Happy To Meet, Žambochy, skupiny Bluegrass Comeback a Děsně fajn či Domino, zahrají místní – A.M.Úlet a Welcome Drink a na festivalu se představí i polská akvizice – kapela Whisky River. Opravdu pestrý multižánrový výběr - folk, bluegrass, písničkaření, lidovka či folkrock, to vše uvedené kapely nabízejí.

Nakonec přesné rozčlenění a časové řadění přináší program. Slibováno je i večerní jamování ve stylové restauraci a svým moderátorským umem vše spojí Josef MLOK Grim.

Na stránkách najdete i GPS souřadnice zámeckých teras či Městského divadla, tak určitě nezabloudíte.

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010