Poslouchat country znamená žít country . . .

Kniha návštěv

Datum 17.10.2010
Vložil Berry reaguje
Titulek Re: Jaký je smysl?

Správná otázka a díky za ni. Ikdyž odpověď na ni se dá na těchto stránkách najít, je pravda, že není podána přímo, takže se tedy pokusím odpovědět.
Tyto stránky vznikly na podporu Country klubu v Halenkovicích. Snahou stránek bylo upozornit všechny zájemce a členy klubu na dění v oblasti muziky a o akcích, o kterých 90 % členů nemělo ani potuchy. Je třeba uvážit, že o tuto hudbu se v běžné populaci zajímají buďto muzikanti, kteří ji provozují, děti rodičů, kteří ji vyznávají a pak lidé nad 45 let, kteří si ji pamatují více, než jako menšinový žánr.
O portálech Folktimu, Folku, Countrywordu, BGCZ.netu a dalších nikdy neslyšeli a ani je pravidelně nenavštěvují, či nenavštěvovali. Na otázku, co si představují pod pojmem Folk a country hudba odpovídají velmi podobně – bratři Nedvědové, Rangers a Žalman. Ti zběhlejší pak přidají Nohavicu a Greenhorny. To je skutečnost naší společnosti a není tomu jen na Moravě. Stačí si přečíst diskuze či poslouchat Country Rádio (především Pražáci a okolí) a zjistíš, že to není nikde moc jiné. Festivaly, kde jsem dříve potkával spoustu kamarádů s kytarou, kteří po akci jamovali, dnes ovládá ticho a smutno. A tam, kde se něco děje, to neřeší posluchači a návštěvníci, ale komunita muzikantů. A pokud jdeš mezi běžné lidi, přestávají zpívat a z písniček už neznají ani ty nejprofláknutější. Mnohé děti se na banjo dívají stejně zvědavě, jak na jiné exotické záležitosti a popř. si jej fotí svým novým mobilem.
Proto byla maximální snaha dění kolem hudby a interpretů lidem více přiblížit. Nikdy jsem si nekladl za cíl nahrazovat něco, co funguje již 12 či více let. Odkazy na nejznámější portály mám na hlavní straně a hlavní důvod je, aby se tam lidé naučily „chodit“. Na vše nové upozorňuji, včetně pořadů v rozhlasech, specializovaných pořadů připravovaných na Proglasu, Českém rozhlase, upozorňuji na videa kamarádů z akcí atd. Snažím se objasnit základní pojmy kolem této muziky, nástrojů, skupin a legend žánru. Ano, opisuje se zde mnohokrát popsané jinde, ale výše uvedené naznačuje, že propagace je stále žalostně málo a navíc uváděné portály již řadu materiálu stáhly a nyní nejsou přístupné.
Když se víceméně klubová činnost Country klubu omezila jen na určité aktivity, zůstal zde web a co s ním. Spousta času, který šel jedním kliknutím poslat do „mrtvých linků“. Proto jsem se rozhodl, jak je zde na stránkách již mnohokrát uvedeno, a dělám to nyní znova, že využiji svých 35 let kontaktů a kanálů, kterými se ke mně informace či desítky „zvadel“ a jiných zpráv dostávají, že si je nebudu nechávat jen pro sebe, ale dám je dále prostřednictvím tohoto webu, když tedy již existuje.
A nyní k tomu „vykrádání“ obsahů a autorským právům. Poukazuješ na tři největší, jistě znáš členy redakcí a sama vidíš, že oni členové na stránky přispívají velmi málo a nebo vůbec ne (vyjma FT). Přispívateli jsou muzikanti, recenzenti, organizátoři a stránek využívají pro info o akci jako PR či jako zpětnou reakci, jejímž cílem je zase na akci upozornit.
A tyto PR pozvánky, zvadla či reportáže její tvůrci zdaleka neposílají jen na ony uvedené weby, ale všem svým kamarádům, muzikantům, či přátelům na Facebooku a tak se šíří všemi směry. Proto se ve stejném znění objevují i na tomto webu, zpravidla mnohem dřív, než na uvedených portálech. Je pak otázkou, kdo koho vykrádá.
A odpovědět si můžeš sama. Nikdo nikoho, prostě přispívatelů je málo, a ti co něco napíší pak chtějí, aby se uvedené dostalo k co největšímu počtu čtenářů. A pokud se materiál odněkud převezme, je zde vždy uveden autor i zdroj, ze kterého byl materiál publikován a uveden jako citace.
Folktime má největší zázemí – 8 člennou redakční radu, dalších 7 členů redakce a šest stálých spolupracovníků, přesto není mnohdy i při takové „síle“ schopen zabezpečit základní reportáže či fotografie ani z těch největších akcí – viz diskuze kolem tématu reportáže k Mohelnickému dostavníku a fotografickému materiálu.
Folk se dneska již v podstatě nesnaží o nic – Jupp uveřejňuje materiály určené pro jiné media či ty, které vyšly 4 měsíce před tím v časopise Folk. Nejaktuálnější se dnes jeví jeho - Zvěsti, zprávy drby - uveřejňuje zde pozvánky, které mu muzikanti došlou (chodí i k nám). BGCZ.net má problém se svojí redakční radou, poslední dobou jsou zde jen pozvánky a to si členové asociace platí své příspěvky – kdyby zde nebyl bazar nástrojů a diskusní témata komunity, asi by návštěvnost byla jiná. Na web se běžnému čtenáři nevyplatí chodit. Countryword prodává desky a četnost jeho příspěvků je 2 – 3 měsíčně – web dnes již plní pro svého zakladatele jinou roli.
To je realita a víš proč ? Lidé již nejezdí, akcí a festivalů je hodně, zůstáváme již jen ve svém regionu, napsat něco chce čas a jeden nemůže být všude, pak je potřeba materiál převzít.
Takže se na závěr vracím k tvé otázce – má web smysl ? Já si myslím že má, a pokud se zde objevují články shodné s jinými portály, není to na škodu. Každý „chodí“ jinde, kdo chodí na FT, Folk atd. nechodí sem, pokud ho nezajímají další informace, které se na zmiňovaných portálech nedozví. Lidé dnes nečtou, neklikají, nerolují. Na webu u nás se potkávají informace dle mého názoru v ucelenějším balení, než na citovaných webech – ale to je věc názoru.
Napsat něco vlastního? Jistě, není to problém – zkus to a něco pošli – rád ti tvé reportáže zde zveřejním a bude to hned, než až za 8 dnů, jak na FT. Pokud si myslíš, že se dá objezdit každý víkend 10 akcí a pak každé reportáži věnovat cca 1 – 2 hodiny času, sestříhat a natočit video, být na všechno sám a ještě přitom 10 hodin denně dělat své občanské povolání pak to zkus a můžeme se k diskuzi vrátit za pár měsíců, ale o tom to není. Nikdo mne nenutí to dělat a tvá otázka směřuje jinam.
Narážíš na to, co je smysluplné. A zde by stačila krátká odpověď. Pokud budou mít stránky své návštěvníky, smysl to má, až tomu tak nebude, mám to právo a moc jediným kliknutím poslat tento web do „věčných lovišť“ A udělám to ihned, jakmile se tento trend naplní. Ušetřím hodinu času denně na jinou činnost, než aktualizovat a upravovat příspěvky.
Měj se krásně do Blanska a něco napiš a pošli . . . a nebo je to tak těžké napsat něco vlastního ?

 

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010