Poslouchat country znamená žít country . . .

Kniha návštěv

Datum 21.10.2010
Vložil Jiří Konc
Titulek Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jaký je smysl?

Vážený Berry (omlouvám se, neznám Vaše reálné jméno), pokud chcete vnímat váš web jako nástěnku, tak ho založte na principu agregátoru RSS, bude vám to fungovat automaticky a odpadne vám práce. Zobrazíte vždy nadpis, perex článku a odkaz. Tomu říkám nástěnka. A myslím, že všechny zmíněné weby rss kanál nabízejí a právě k tomuto je také určený. Pokud ale vezmete článek stylem Ctrl+C - Ctrl+V, pak to prostě je krádež a zdrojovému webu tím rozhodně nepomůžete. Jak by mu to mohlo pomoci? Odkaz (link) na původní zdroj tam není uveden, takže zpětné odkazy pro vyhledávače tím ten web nezíská. Návštěvníky od vás mu to nepřivede, protože, proč by člověk, který si ten článek přečte u vás, ještě chodil číst ten stejný článek někam jinam? Takže původní autor odvede práci, vy ji využijete a původní web ostrouhá. U reportáže Fešáků byly fotky uvedeny, pěkně zmenšené s odkazem na velkou fotku a byly to fotky, které jsem ke svému článku na CountryWorldu dal já a které jsem také já fotil. Nebo my snad chcete říct, že jste fotil stejné okamžiky, ze stejného místa (resp. míst) jako já, že jste ze svých fotek udělal na vlas stejné výřezy a že jste ty fotky stejně zpracoval na PC (barvy, vyvážení bílé atd)? To mi ještě řekněte, že máte stejný foťák jako já. Bohužel, smutné je pak ještě to, že pak na různých místech internetu nacházím své fotky (třeba zrovna z toho Maratonu) a jako autor je u nich uveden Country klub Halenkovice. To je fakt smutné. Vaše argumentace s přebíráním PR článků - to si ovšem pletete dva zásadní pojmy. Pokud někdo vytvoří PR článek a ten pak rozešle médiím, která je logické že ta média jej zveřejní, proto taky byl ten článek vytvořen. Některá média jej uveřejní tak jak je, jiná si ho přepíší a využijí z něj jen informace. To je v pořádku a nikdo proti tomu nic nenamítá. Proto tady třeba nenapadám rozhovor s Georgem Hamiltonem, který Petr Mečíř použil právě jako promo text k Hamiltonově vystoupení na Portě, ačkoliv jinak jsou Petrovy články téměř výhradně pouze na jeho webu Countryzone.net a na CoutryWorldu. Co ale vím naprosto přesně, že jsem rozhodně jako PR nikomu neposílal můj rozhovor s Medardem Konopíkem, ani moji reportáž ze Starého dobrého westernu a určitě by se našlo toho více, nemám ale čas to tu teď procházet. A to jsou přesně ty materiály, které nespadají do okruhu PR materiálu k volnému užití a do kterých redakce a autoři investují své osobní tvůrčí, znalostní a také finanční prostředky. A proto je rozhodně přebírat nemůžete (ani Vy ani nikdo další), pokud k tomu nemáte výslovný písemný souhlas redakce resp. autora (pokud autor nepsal článek za honorář pro konkrétní médium). Doufám, že teď je to již jasnější. Opravdu nemám zájem tady na tomto fórum dělat z této události nějakou aféru. Váš web není výdělečný, je to fanouškovská stránka a prostě z čistého nadšení a prvotního dobrého úmyslu se stalo něco, co nebylo správné. jak se říká, cesty do pekel jsou dlážděny dobrými úmysly. Nicméně i přesto a hlavně kvli různým tvrzením, která se zde na fóru objevila jsem se k tomuto musel vyjádřit. Moje rada už zde padla a zopakuji ji: pokud chcete pomoct country muzice a pokud chcete pomoct webům, které se jí v ČR zabývají, dělejte skutečnou nástěnku, která bude upozorňovat krátkými perexy článků a odkazem na článek uveřejněný na původním zdrojovém serveru. Tím budou mít skuteční autoři více čtenářů a také pak i více prostředků pro psaní dalších článků. A váš web z toho taky nevyjde zkrátka, protože lidé půjdou nejdříve k vám, zjistí, co je kde nového a rychleji se tak dostanou k tomu, co je zajímá. A bez přebírání kompletního textu (pouze s převzetím anotace článku) a s uvedením hypertextového odkazu to bude i legální. Zvažte to. S pozdravem Jiří Konc, CountryWorld.cz

 

Kontakt

Country club Halenkovice

countryclub.halenkovice@seznam.cz

Halenkovice 617, 763 63

Vyhledávání

Jak si znázornit všechny články na jednu stránku ?

Odrolujete až na spodní část stránky a klikněte na  "Všechny články"

Rychlá orientace na stránkách ?

Vpravo nahoře klikni na odkaz "mapa stránek"

Již jsme i na Facebooku, zařaďte se mezi naše přátele a zprostředkujte stránky i Vašim kamarádům 

Všimněte si možnosti chatovat při prohlížení webu, jak čti Zde

 

Country club Halenkovice - vaše brána do světa hudby, spuštěno 10. dubna 2010 ©

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode

Přístupy na web počítáme od 26. dubna 2010